Про своє життя, творчість, благодійність та журналістику — «Жінка Вінниччини» Мирослава Слободянюк

Вінницька благодійниця, активістка, поетеса та журналістка Мирослава Слободянюк, попри свій юний вік, уже встигла реалізувати себе в багатьох суспільних галузях, стала досить відомою особистістю на теренах рідного міста й постійно радує людей новими заходами та проєктами. Одним з таким стало заснування масштабного медіацентру Vin-people. Про свій шлях до успіху та безпосередньо новий проєкт дівчина докладніше розповідає в інтерв’ю.

— У журналістиці я з 19 років. Відразу після закінчення коледжу мене взяли на роботу у всеукраїнське видання «Газета по-українськи» та журнал «Країна», де я робила свої перші професійні кроки й отримала перший журналістський досвід, який мені допомагає досі. Менш ніж за пів року моя стаття з’явилась на першій шпальті газети й десь у той момент я зрозуміла, що обрала правильний шлях. Але мені там було мало простору й тому через рік я влаштувалась на роботу в одне з найпопулярніших місцевих ЗМІ «Власно.інфо», — розповідає Мирослава. — На «Власно» мені пощастило навчатися в найкращих журналістів та редакторів, знайти власний стиль у написанні статей та познайомилась із багатьма цікавими людьми з різних куточків України. Пізніше я дописувала на аграрний всеукраїнський сайт «Пропозиція» та стала членом «Національної спілки журналістів України»

Vin-people — сайт про найцікавіших людей Вінниччини, України та світу

— Працюючи в різних виданнях, я знаходила все більше й більше талановитих людей, які дивували мене своєю працею та талантом. Тоді я й вирішила, що хочу створити щось своє — медіа, в якому можна об’єднати всіх талановитих митців, винахідників, художників, лікарів, аграріїв, спортсменів, політиків, бізнесменів та відомих людей, які роблять цей світ кращим у тій чи іншій галузі, — пояснює дівчина. — Так, не секрет, що найбільше я люблю писати саме про людей, про їхні життя, цікаві долі. Я помітила, що майже кожен у нашому суспільстві наче гвинтик великої машини, і про більшість можна зняти цілий фільм. Скажімо, життя звичайного пекаря із сільської пекарні може бути набагато цікавішим, ніж відомої телезірки. Так і виникла ідея створення медіапроєкту Vinpeople. Це сайт, на якому будуть статті та відео про талановитих людей, які роблять наш світ кращим.

Сайт з першою в Україні «Картою благодійності»

У свої 23 роки Мирослава встигла реалізувати себе в благодійності. Ще п’ять років тому вона заснувала благодійну ініціативу «З миру — по нитці». Загалом організувала понад 30 благодійних заходів найрізноманітнішого формату. Сотні дитячих іграшок та десятки кілограмів смаколиків, одяг, меблі та ліки зуміли передати людям, які цього потребують. Дівчина також уже двічі отримувала відзнаки в конкурсі «Благодійна Вінниччина» та стала переможницею конкурсу «Жінка Вінниччини». Звісно, така активна волонтерська діяльність не змогла не залишити свій слід на тематиці сайту Vin-people. Саме допомозі тим, хто цього потребує, присвячено багато розділів на сайті та створена перша в Україні «Карта благодійності».

— Відверто кажучи, я дуже щаслива бачити, наскільки наша Вінниччина багата добрими та щирими людьми, які завжди готові прийти на допомогу ближньому, — говорить Мирослава. — У нас є сотні волонтерів та десятки благодійників, які мають відкрите серце та не шкодують ні коштів, ні власного часу, а подекуди навіть здоров’я, аби допомагати тим, хто цього дійсно потребує. Тому я твердо вирішила, що писатиму про них, щоб усі знали обличчя справжніх героїв сучасності. Також проєкт допоможе знайти людей, які шукають підтримки, або людей, які займаються благодійністю. На мою думку, проєкт може зменшити рівень шахрайства, адже я пишу про людей, з якими знайома особисто. І, звісно, «Карта благодійності» — те, що допоможе людям, які хочуть творити гарні справи. Єдина база даних усіх притулків для літніх людей, інтернатів, дитячих будинків, центрів допомоги та реабілітації. Кожен, хто має бажання допомогти комусь, може зайти на Vin-people, знайти бажаний напрямок та потрібний центр.
 
Творчий шлях

Мирослава також активно займається поетичною творчістю й навіть видала унікальну збірку поезій «Невидиме сонце». Унікальним є те, що збірка надрукована двома мовами — українською та арабською, й аналогів їй в Україні немає. Презентація книги мала благодійну мету —  усі зібрані кошти з її продажу, а це понад 20 тисяч гривень, передали  на лікування важкохворій дівчинці.

— Певне, саме заняття поезією й стало вирішальним у виборі професії журналіста, адже писала я ще з дуже юних років — дописувала у шкільну газету й у свої 12 твердо знала, що хочу з цим пов'язати своє життя, — каже Мирослава. — Ще навчаючись у коледжі, я відвідувала кілька поетичних гуртків, брала участь у багатьох літературних конкурсах та всеукраїнських фестивалях. Виступи на сцені додавали мені впевненості в собі й допомогли позбутись заїкання. Варто також згадати й про саму атмосферу таких заходів, яка по-особливому творча. Звісно, мені хотілось, аби вся моя творча праця не була марною. Так виникла ідея видати збірку «Невидиме сонце». Презентація, як і сама книга, були неймовірними. Усе було оформлено українсько-арабському стилі. Багато музики, віршів та східних танців заполонили зал. Мені було дуже приємно, що понад 60 людей прийшли на мене подивитись та підтримати мене. Ці емоції, дійсно, незабутні. У зв'язку з активним робочим графіком, я взяла невеличку паузу в написанні віршів або новел, але це ненадовго й уже зараз я працюю над ще однією збіркою. Це будуть новели про життя унікальних людей, які ходять з нами одними вулицями. Це буде зовсім інша збірка, зовсім не схожа на попередню, адже тексти будуть навіяні життєвим досвідом. 

Авторка: Соломія Романова