Вінничанка переробляє старий одяг на килимки, косметички та корзини для одягу

Вінничанка Ліана Пономаренко опанувала ткацтво та вирішила давати «друге життя» ношеному одягу. З шматків тканини майстриня виготовляє кімнатні килимки та доріжки, віднедавна оздоблює туалетні столики та плете косметички і корзинки. Про це жінка розповіла кореспондентці  Vin-people 

 

  • Ми з чоловіком живемо у Вінниці, але все частіше їздимо за місто оскільки любимо жити у єдності з природою. Наводячи лад в старому будинку ми знайшли ткацькі доріжки яким вже більше 100 років. Знаєте, такі доріжки колись були дуже популярними в українських селах. Часто їх давали дівчатам в придане, – говорить Ліана. – Там я знайшла старий верстат, але він занадто великий для сучасного будинку. Мені вдалось віднайти майстра, який виготовив мені його в маленькому вигляді. А через інтернет опанувала уроки користування. До цього я багато років займалась плетінням, тому це було не важко.

Ліана протягом усього життя вивчає знання наших прабабусь. Навчилась дізнаватись властивості трав та їх найрізноманітніші застосування. Навіть лікувати ними повсякденні хвороби, виготовляючи цілющі чаї та мазі виключно з натуральних речовин.

  • Я не з тих людей, які фанатично лікуються лише травами й відмовляються від медичних оглядів. За потреби я завжди ходжу в лікарню й веду туди дітей, але, дякувати Богу, ми ніколи не хворіли якимись важкими хворобами. Трави – це швидше профілактика, природа нам дає все, для того, щоб ми підтримувати свій імунітет. Необхідно лише навчитися жити в гармонії з усім довкола, – розповідає майстриня.

Також Ліана робить такі доріжки на замовлення. Ви можете привести їй, або переслати поштою старий одяг та розміри необхідного килимка.  

Автор: Соломія Романова

Фото: авторки