Перетворюй сміття на дерева: у Вінниці екомобіль збирає вторсировину

Ще влітку у Вінниці стартував екологічний проєкт «Перетворюй сміття на дерева» від сміттєсортувального підприємства «Екосервіс». По місту їздить спеціальний автомобіль, який збирає у всіх охочих відсортовану сировину, за виручені кошти з якої висаджуються дерева. Докладніше про проєкт дізнавалася кореспондентка Vin-people.

— Цей проєкт ми робимо для того, щоб зменшити обсяг сміття, яке сотні років буде розкладатись на полігонах, і збільшити кількість зелених насаджень у Вінниці, що, безперечно, допоможе покращити екологію міста, — розповідає кураторка проєкту Ольга Маліновська. — Ви сортуєте відходи, збираєте вторсировину, яку можна переробити: макулатуру, ПЕТ-пляшки, алюмінієві баночки, плівку, склобій̆, пластмасу, металолом, акумулятори (комп’ютерні та автомобільні). Екомобіль приїздить у домовлений час під ваш офіс чи під’їзд і приймає всю відсортовану сировину.На підприємстві «ТМ Екосервіс» вся зібрана вторсировина пройде кінцевий етап сортування, потім її спресують і відвезуть на переробні підприємства України. Там вона отримає друге життя у вигляді різноманітних потрібних речей. Це допоможе покращити стан екології та економіки нашої країни. Аби взяти участь у проєкті, варто пам’ятати, що вся сировина має бути відсортована!— Ми забираємо відсортовану вторсировину у фонд придбання нових дерев, які ми разом з найактивнішими учасниками проєкту висадимо навесні в парках та лісах Вінниччини, — каже Ольга.Перед тим, як викликати екомобіль, потрібно відсортувати вторсировину на окремі види:

- макулатура;
- ПЕТ-пляшки;
- пластик;
- склобій;
- метал;
- алюмінієві баночки;
- плівка;
- акумулятори.

Викликати екомобіль можна за номером, вказаним на фото. Цілий тиждень він їздить різними районами Вінниці. За телефоном можете дізнатись точну дату й час, коли автомобіль буде біля вашого будинку.Уся сировина, яку плануєте здати, має бути чистою, без залишків їжі та рідини.

Не приймаються: пінопласт, паперові стаканчики, контейнери з-під їжі, серветки, туалетний папір, шпалери, пергамент, упаковки Tetra Pak (молоко, сік), лотки від яєць, ламінований папір, стікери від цукру/солі/перцю, наклейки, крафтовий папір, ПЕТ-пляшки від напоїв матового білого, жовтого, чорного синього, зеленого кольорів, прозорі пляшки з етикеткою, яка приклеєна й не знімається.

Світ зробити чистішим легко, давайте робити це разом!

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото взяті зі сторінки Ольги Маліновської на фейсбуці