«Пам’ятник дітородства» у центрі Вінниці здійснює бажання бездітних пар

У самому серці Вінниці можна побачити досить непримітний пам’ятник, який вінничани називають «дітородним» і навіть розповідають, що він здійснює бажання. Скульптором, який його створив, є відомий на Вінниччині митець Олексій Альошкін. Кореспондентці Vin-people вдалось поспілкуватися з чоловіком та дізнатися, що він думає про магічні властивості своїх робіт.

— Цей пам’ятник знаходиться у Вінниці ще з 1986 року, називається «Святовид». Ви можете побачити на ньому зображення багатьох язичницьких богів, які допомагають людям. Пізніше разом зі старовірами було привезено ще два кам’яні знаки, — розповідає скульптор.

Роботи Олексія Альошкіна відомі не лише по всій Україні, а й за її межами. Найбільше прославились тим, що багато з них «здійснюють бажання». Такі розповіді можна почути досить часто з різних куточків України.

— Мені здається, що потрібно бути по-справжньому закоханим у свою роботу — тоді люди це відчувають. Я сам ніколи не казав, що якась з моїх робіт магічна. Але багато людей, у серці яких живе велике бажання та віра, кажуть, що і виходять заміж, і зцілюються. Мені, звісно, приємно таке чути, як автору цих робіт, — говорить Олексій. — Але певною мірою цьому є й наукове пояснення. Насамперед те, що більшість моїх робіт, і безпосередньо «Святовид», виготовлені з кварцового пісковику. Його ще називають «живим камінням», яке наша природа створювала тисячі років. Його позитивний вплив на здоров’я довели вчені зі всього світу. Тому коли людина його торкається чи посидить на ньому, це може давати свій позитивний вплив.

Вінничани придумали певну послідовність дій, які потрібно зробити біля пам’ятника, аби завагітніти.

— Мені розповіли, якщо обійти пам’ятник тричі та сісти на більший камінь і посидіти на ньому, вдасться швидше завагітніти. Головне в цю мить уявляти маля. Я уявила свого голубоокого Олега й такий він народився, — ділиться спогадами Анна Гуць.

— У нас з чоловіком вже було три донечки, і ми дуже хотіли хлопчика. Я сходила до цього пам’ятника і загадала, що дуже хочу сина. Доля мені усміхнулась і через дев’ять місяців у нас народився син, – каже вінничанка Олена Атаманюк.

Авторка: Соломія Романова
Фото авторки