Вінницька художниця малює старовинні двері з різних куточків України

Талановита художниця Марина Карпенко малює архітектурні пам’ятки Вінниці, чим встигла полюбитись туристам та жителям рідного міста. Дівчина також розмальовує стіни, виготовляє спеціальні принти для одягу та листівок, і через картини популяризує старовинні двері з різних куточків України. Через свої ілюстрації художниця привертає увагу до неповторних деталей, які оточують нас. Про свою творчість дівчина розповіла читачам Vin-people.— Народилась я у Вінниці, малювати почала ще з раннього дитинства. Відвідувала студійні заняття малювання та навчалась у Вінницькій дитячій художній школі. У 2007 році відбулася перша персональна виставка робіт моїх робіт. Тому навіть освіту в майбутньому я для себе обрала саме художню. Спочатку, у  2006-2008 роках, навчалась у ліцеї за спеціальністю «Дизайн». Там освоїла основи графічного дизайну та верстки. А вже у 2008-2014 роках навчалась у Національному авіаційному університеті, де здобула освіту за спеціальностями «Дизайн архітектурного середовища» та «Архітектор», — розповідає Марина.

Протягом певного часу дівчина працювала архітектором у Києві, але згодом вирішила повернутись до рідного міста.

— Саме після того, як звільнилась з посади архітектора, і стався переломний момент, коли почала потребувати більше фарб у житті. Заснувала власну студію творчості, де нині навчаю живопису та рисунку. А також є співзасновницею бренду одягу з авторськими розписами та проєкту «#Вінницькіштучки» — онлайн-крамнички, де можна придбати речі з «вінницьким настроєм». Усі ілюстрації для проєкту малюю власноруч, — говорить художниця.


На сьогодні Марина встигла взяти участь у десяти збірних виставках та провела дві персональних.

— Скажу чесно — картини не рахувала, оскільки їх дуже багато. Навіть ніколи не вдавалася в це питання. Надихаюсь усім, що оточує. Колись мене запитали, як таке оточення може надихати. Це було на сірій вулиці в дощову погоду. Але ж у будь-якій деталі можна знайти натхнення! Воно — у повітрі та в душі. І, взагалі, стан натхнення — це не щось абстрактне, на мою думку. Це те, що приходить під час творчості, як апетит під час їжі. Сідаєш творити й підхоплюєш хвилю, яка несе тебе й направляє, — каже дівчина.Марина обожнює писати аквареллю, акрилом та олійними фарбами. Найчастіше зображає архітектуру, архітектурні деталі та особливо обожнює зображати двері. У цьому напрямі створила проєкт, який має назву «#Вулицями України». Торік у дівчини відбулася виставка її картин, яку відвідали сотні вінничан.

— «#Вулицями України» — це проєкт, який наразі складається з п’ятнадцяти полотен із зображеннями старовинних дверей з різних куточків України. Оскільки я архітектор за освітою, любов до архітектури переросла в дещо більше. Основна ціль проєкту — показати, яку естетику несе в архітектурних деталях мистецька спадщина нашої країни, і розкрити філософію символізму дверей. Проєкт супроводжує фраза «Кожен зайде у свої…», аби  глядач у кожному полотні відкрив щось для себе, відчув певну глибину емоцій. І що саме за тими дверима, вирішує сам глядач для себе. Робота над першою частиною проєкту тривала понад рік. Але наразі колекція поповнюється новими полотнами й у планах є створити ще декілька виставок з проєктом, але в різних містах, — ділиться досвідом Марина. — Результатами першого етапу проєкту я задоволена й з нетерпінням чекаю продовження. Добірка картин поповнюється новими. Завдяки саме цьому проєкту я познайомилась з фотографами, які так само зацікавлені збереженням та популяризацією дверей. Виявляється, є багато зацікавлених у цій темі людей.

На замовлення полотна художниця малює дуже рідко. Частіше займається розписом стін. Кожен розпис для неї — це щось особливе, масштаб завжди вражає результатом. Марина також створює ілюстрації для крамнички подарунків з Вінниці Vinnytsia store, використовуючи в мотивах улюблені куточки рідного міста та його архітектуру.

— До асортименту крамнички входить одяг та аксесуари із зображеннями цих ілюстрацій, а також комплекти листівок. Нині працюю над новою колекцією ілюстрацій, які будуть прикрашати екосумки та футболки. Спершу це були просто замальовки в скетчбуках. Згодом виникла ідея створення листівок із зображеннями улюблених куточків міста, і це стало своєрідним продовженням формату проєкту «#Вулицями України». Також, на мою думку, це дуже гарний привід показати своє місто крізь творчу призму вінничанам та гостям. Тетяна Рибак на своїх екскурсіях містом дарує такі листівки як сувенір гостям. Ще листівки завжди актуальні: це може бути презент друзям, лист або просто чудова колекційна річ. Також листівки можна оформити у вигляді репродукції в рамку. Така картина стане чудовим доповненням в інтер’єр, — вважає Марина.

Як і кожна споруда, зображена на ілюстрації, кожна листівка має свою історію. За кожним зображенням стоїть естетика архітектурних деталей та їхнє поєднання з флористикою у новій колекції.— Під час промальовки тих чи інших фрагментів ілюстрації спершу вивчаю історію споруди, заглиблююсь, вивчаючи та пізнаючи цікаві факти. Листівки завжди є в наявності. Точної кількості назвати не можу. Листівки із зображеннями міста можна придбати в інстаграм-крамничці Vinnitsa store або знайти за хештегом #вінницькіштучки, — зазначає художниця.


Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані Мариною Карпенко