«Чому важливо вміти любити себе?» — поради провідного вінницького психолога

Думка «що про мене скажуть інші?» та створені суспільством стереотипи — це два основних чинники у формуванні комплексів неповноцінності! Думки про ідеальний образ створюються в нашій голові через зовнішній світ — інтернет, телебачення, висловлювання інших людей. Це основна помилка кожного, хто не може полюбити себе.

Любов до себе можна почати з усвідомлення, що ви така ж частина суспільства, як і всі інші, і ваша думка така ж важлива (у першу чергу, для вас самих). У світі існує багато суперечливих думок — наприклад, чи існує Бог? Спробуйте зайти до церкви й довести людям, які вірять в Бога, що його немає. Я думаю, що ви здогадуєтесь про результат такого експерименту. Такий же результат буде й з атеїстами. Тільки ви вирішуєте, у що вам вірити. Так от, і про вас думка суспільства ніколи не буде однозначною. Але через певні негативні ситуації в житті, через створені стереотипи у вашій голові ви більше будете вірити недругам, які мають погану думку про вас, а не друзям, які вас люблять. Тим самим ви можете відштовхувати від себе людей або й взагалі не мати близьких.

Стосовно зовнішності, то замість того, щоб міняти її в гонитві за досконалістю й бути вічно невдоволеним(ною), варто лише прийняти себе, як особистість, як людину яка варта вашої любові. Тоді потрібні зміни у вашій зовнішності, якщо це дійсно вам необхідно, будуть проходити в спокої та гармонії, а не в постійних муках і тривогах.

Досить «кайфувати» від жалості до себе. Бути «жертвою» може бути вигідно лише тимчасово, лише для того, щоб вас пожаліли, бо це вам так необхідно. А чи захочеться комусь дружити з тим, кого потрібно постійно жаліти? Звісно, ні! Досить «ОБИРАТИ» негатив. Так, саме «ОБИРАТИ», бо тільки ви вирішуєте, яка ви людина: вродлива чи ні, добра чи ні, сексуальна чи ні... Для людей, які не люблять себе, і світ навколо виглядає ворожим, а не добрим. Варто лише зробити правильний вибір, і ви побачите, як все навколо почне змінюватись.

Людина може віддавати тільки те, чим наповнена сама. Надзвичайно важко любити інших, коли цієї любові немає до себе. Часто стикаюсь з батьками, які просять розібратись з проблемами дітей. І, як правило, майже всі дитячі проблеми мають батьківське коріння. Саме через те, що батьки не навчились виховувати себе, не знайшли гармонії із собою, страждають діти. У впевнених у собі людей, які вміють любити себе, і діти щасливі, і світ навколо набагато кращий.

Я зустрічав дуже багато людей, які не відповідають створеним суспільством стереотипам краси, але з величезною впевненістю в собі. Саме впевнені в собі люди є особливими, прикладом для наслідування.

Дуже добре, якщо ви можете самостійно пройти шлях перетворення, але набагато краще йти цим шляхом разом зі спеціалістом, який зробить процес максимально ефективним. Звісно, жоден спеціаліст не зможе вам допомогти без вашого бажання. Бажання «переродитись» — це перший крок до перемоги, до щасливого, наповненого яскравими подіями життя.

Зробіть правильний вибір!
Завжди готовий допомогти!

Щиро ваш, Олександр Мороз, психолог-гіпнолог.

 

 

Фото з сайту umorok.info