Вінницька мусульманка шиє одяг для модниць з Фінляндії, США та Об’єднаних Арабських Еміратів

Вінницька мусульманка Нафіса Гозієва шиє одяг для модниць з більш ніж десяти країн світу. Її сукні носять у США, Фінляндії, Об’єднаних Арабських Еміратах та Кенії. Як дизайнерка опинилась у Вінниці та як здійснювала перші кроки на професійному шляху дізнавалась кореспондентка Vin-people.

— Історія мого життя напряму пов’язана з історією моєї родини. Моя бабуся — вінничанка, але вона вийшла заміж за жителя Киргизької республіки й виїхала жити туди. Там народилась моя мама, там вона вийшла заміж, там народились ми із сестричкою. Ми дуже любили Україну й часто сюди приїздили, певною мірою навіть жили на дві країни. Коли мені виповнилось 11 років, остаточно почали жити у Вінниці, — розповідає Нафіса.Попри те, що дівчину виховували в мусульманській родині за звичаями ісламу, вперше хустину вона одягнула в 15 років, коли йшла до дев’ятого класу першого вересня.

— Батько в мене був дуже суворим та релігійним, мама ж — навпаки, тому у порівнянні з іншими мусульманами, нам із сестрою багато дозволяли. Наприклад, носити хіджаб я почала лише в 15 років, і то — абсолютно з власної волі. Я була дуже здивована від реакції в школі, в яку я ходила. Мене дуже підтримували мої однокласники та вчителі. Був навіть такий момент, коли вчителі думали, що мене змушують його одягати й навіть намагались «допомогти» — викликали в школу маму. Але вона їм пояснила, що це моє бажання й мій вибір, і після того підтримки в школі стало ще більше, — згадує дівчина.

 

 

Дівчина завжди мріяла створювати одяг своїми руками й навіть з 14 років пробувала щось для себе шити. Також дівчина дуже гарно малює, тому вступила навчатися в коледж конструювання одягу, де провчилась три роки.

— У коледжі мене навчили навіть більше, ніж було в програмі. Я дуже задоволена, що пішла навчатись саме в цей коледж. Коли я ще навчалась там, у мене вже було багато замовлень на одяг. Спочатку я, звісно, обшивала одягом своїх рідних, потроху почала шити друзям. Пам’ятаю період, коли дуже захотіла шити теплі куртки та пальта. Тоді я пошила пальто для свого тата, яке він носить до сьогодні. Він спеціально тримає його в шафі й одягає на свята, — розповідає Гозієва.

 Зараз дівчина має клієнтів з таких країн як: Фінляндія, Кенія, Сомалі, Нігерія, Об'єднані Арабські Емірати, Кувейт, Йорданія, Палестина, Австрія, Киргизстан, США. Але були в її житті й важкі моменти.

— У мене вже було досить багато клієнтів, коли я почала працювати в маленькому ательє. Але життя так склалось, що я поїхала до Киргизстану, вийшла заміж і завагітніла. Поживши там деякий час, я розлучилась і вирішила повернутися жити назад у Вінницю. Важко було починати все спочатку й ще й з дитиною. Але потроху люди почали повертатися, з’явилося багато нових клієнтів і, дякуючи Богу, зараз є досить багато замовлень, — каже Нафіса.

 Нафіса шиє переважно європейський одяг, але має дуже багато клієнтів саме серед іноземців, які навчаються у вінницьких університетах.

— Переважно мої клієнти серед іноземців. Дівчата, які живуть в Україні, хочуть носити одяг більш наближений до європейського, але, щоб він не порушував їхніх релігійних канонів. Можу пошити все, що принесуть і покажуть на картинці, але більше люблю одягати дівчат у свої авторські роботи. Дівчата, які ходять до мене вже кілька років, довіряють моєму смаку. Вони просто приходять, говорять, що приблизно хотіли б одягнути й куди мають у цьому піти. Далі я шию їм за їхніми мірками, — говорить дівчина. — Пошиття сукні займає від двох до п'яти годин — це найлегші варіанти суконь. Якщо це якийсь костюм чи вечірня сукня, то лише на примірки може піти день.

Дівчина дуже любить міксувати різні стилі в одязі та планує наступного року презентувати вінничанам свою незвичайну колекцію.

 

 

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото наданні Нафісою Гозієвою