Колекція одягу від 13-річної вінничанки займає призові місця на всеукраїнських конкурсах

13-річна вінничанка Катерина Завальнюк пошила колекцію власного одягу, який носить сама та інколи дає поносити мамі. Як саме такій юній дівчині вдалося освоїти професію дизайнера дізнавалась журналістка Vin-people.


— Уже десь близько п’яти років займаюсь шиттям іграшок та одягу. Усе почалось з того, що моя близька подруга запросила піти з нею на заняття з шиття у вінницький гурток «Текстильний сувенір». З першого заняття мені вдалось — у мене вийшло пошити іграшку. Після цього я регулярно почала відвідувати заняття, — розповідає Катя.

Дівчина дуже швидко навчилася працювати голкою й уже через пів року після початку занять почала пробувати шити одяг.

— У нас дуже приємна й талановита керівниця гуртка — Лариса Мирославівна. Я розповіла їй, що хочу пошити своїм мамі подарунок на день народження, і ми з нею розробили дизайн першої моєї спідниці. Мама була дуже вражена. Вона її дуже береже й час від часу одягає навіть зараз. Згодом почала шити багато одягу для себе, який я часто носила в повсякденному житті, — говорить дівчина.У 12 років Катерина пошила свою першу повноцінну колекцію одягу, яка складається із шести суконь рожевого кольору з ніжної тканини та мережива під назвою «Флорес-россадес».— Першу свою колекцію я шила протягом року. Мене так захопило це заняття, що над кожним образом я працювала тижнями — після школи приходила на гурток і, занурюючись з головою в роботу, створювала свої сукні, — згадує Катя. — Досить швидко така робота дала свої результати, а за минулий рік зі своєю колекцією я брала участь у трьох всеукраїнських конкурсах, де займала призові другі місця.Цього року Катерина вже почала шити нову колекцію одягу, над якою досі плідно працює і яку планує завершити до кінця року. Дівчина дуже хоче провести благодійний показ і подарувати кілька своїх суконь малозабезпеченим дітям.

— Я дуже мрію в майбутньому стати відомим модельєром і присвятити пошиттю одягу все своє життя. Я вже навіть обрала виш, в якому планую навчатись. Моїм прикладом в індустрії української моди є відомий дизайнер Андре Тан. Хочу, щоб колись у мене виходило вигадувати й шити такі неймовірні колекції одягу, як у нього, — додає дівчина.

Окрім шиття дівчина ще активно займається танцями, вивчає монтажну справу та багато подорожує Україною.

 

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото авторки