Десятки нагород та кубків приніс вінничанину «вуличний спорт»

Street workout — спорт, який активно завойовує двори українських міст, насамперед, через свою доступність, адже щоб почати ним займатися, потрібно лише прийти на майданчик, де є брусі та турнік. Головне — мати бажання. У цьому переконаний 23-річний вінничанин Віталій Зелінський, який пояснив кореспондентові Vin-people, що ж таке воркаут.

— Віталію, як давно ти займаєшся воркаутом і чому обрав саме цей вид спорту?

— У воркауті вже більш ніж п’ять років. Почав захоплюватися ним ще у шкільні роки. Дивився, як старшокласники роблять усілякі трюки на турніку, і намагався їх повторити. Цей спорт є доступним для всіх, без обмежень у віці. Турніки та бруси є в кожному дворі.

— Скільки часу приділяєш тренуванням?

— Наразі тренуюся двічі-тричі на тиждень — одну-півтори години. Готуюся до чемпіонату України, який скоро відбудеться в Києві.

— Твій акаунт у Фейсбуці заповнений фотографіями з багатьох змагань. Чи вдалося відчути смак перемоги?

— Так, звісно. Я багато подорожую Україною. Для мене це завжди нові виклики, титули, знайомство з цікавими людьми. Серед найголовніших перемог — третє місце на чемпіонаті світу зі стрітліфтингу у 2018 році, друге місце на чемпіонаті України зі стрітліфтингу, третє місце чемпіонату України з воркаут-багатоборства. Я також чемпіон Хмельницької, Дніпропетровської, Львівської, Вінницької та Київської областей з підтягування на перекладині з додатковою вагою (+32 кг).

— Якими особистими рекордами можеш похизуватися?

— Максимальна додаткова вага, з якою я підтягувався, — 90 кг. З вагою +32 я підтягнувся 20 разів, а з вагою +48 — 15 разів. Також на брусах я двічі підтягнувся з вагою +96.

— Це справді вражає! Розкажи про останні змагання, в яких брав участь. Як готувався до них?

— Три місяці тому взяв участь у Відкритому чемпіонаті Київської області з класичних вправ. Чесно кажучи, я до нього не готувався, поїхав просто побачитися з друзями, Але не втримався — вирішив випробувати себе. І як результат — перемога в номінації «Підтягування з додатковою вагою +24 кг» з результатом 21 повторення.

— Чи плануєш зупинятися на досягнутому? Які спортивні цілі ставиш перед собою в майбутньому?

— Зупинятися в жодному разі не буду, завжди потрібно вдосконалювати свої навички. У майбутньому хочу спробувати себе в інших видах спорту, зокрема, у паверліфтингу та в армреслінгу.

— І останнє запитання. Що порадиш новачкам, які тільки почали або хочуть займатися воркаутом?

— Насамперед, починати потрібно з дуже хорошої розминки, добре відпочивати під час і після тренування, не перевантажувати себе зайвими вправами, бо можна легко травмуватися. Також не боятися запитати пораду в досвідчених спортсменів. Якщо буде комусь потрібно, я завжди готовий допомогти.

Автор: Максим Караулан

Фото надані Віталієм Зелінським