З виховательки в кондитери: як вінничанка перетворила хобі на професію

З розвитком комп’ютерних технологій заробляти стало значно легше, та користується цією можливістю далеко не кожний. З появою соціальних мереж ще у 2015 році вінничанка Світлана Алєксєєва вирішила спробувати поєднати приємне з корисним. Жінка разом з чоловіком вирішили започаткувати невеличкий сімейний бізнес з приготування різноманітних солодощів з натуральних інгредієнтів та продавати їх через інтернет. Про свою справу жінка розповіла кореспондентці Vin-people.

— Люблю готувати все, що пов’язане із солодким. Часто друзі, знайомі та родичі просили спекти щось смачненьке на свято, а я ніколи не відмовляла, адже мені це так подобається, — з усмішкою говорить героїня. — З цього все почалося — моє хобі перетворилось на спосіб заробітку, тому що за освітою я педагог, дитячий вихователь.

 

Світлана випікає смаколики будь-якої складності вдома, приймаючи замовлення через власні сторінки в соцмережах. Зізнається, прохання бувають різними.

— Одного разу взагалі замовили солодке у вигляді золотого батону, навіть подумала, що це жарт, — згадує кондитерка. — А ще пекла одному з вінницьких архітекторів випічку у вигляді мосту над Бугом. Найчастіше замовляють тор на день народження, а я вже дофантазовую, яким він буде. Я люблю випікати все, у мене немає чогось улюбленого. Найголовніше в моїх замовленнях — це можливість творити!

У майбутньому Світлана планує відкрити пекарню, уже навіть назву придумала, але поки тримає її в таємниці. До благодійності почала долучилася дуже давно.— Пам’ятаю, як благодійниця Мирослава Слободянюк попросила спекти торт у формі сердечка для хлопчика, якому збирали кошти на операцію. Я, звичайно, згодилась, — каже Світлана. — Вона навіть винагороду мені пропонувала, але я відмовилась, адже потішити дитину набагато приємніше будь-якого матеріального блага.

Один з останніх благодійних заходів, в якому Світлана брала участь, — «Вартові добра», на якому вінницька танцювальна студія «Шахіна» організувала збір коштів для дітей, які опинилися в складних життєвих ситуаціях. Спеціально для заходу жінка спекла великий торт у стилі гри «Мафія». А під час збору коштів на лікування дітей, який організовувала ГО «ДІА-Діти» Світлана Алєксєєва приготувала тортик із символікою організації.

Усі великі справи починаються з маленьких кроків, а наполегливість та цілеспрямованість здатні подолати будь-які перешкоди. Долучайтеся до благодійності, адже це так приємно — творити добро!

Авторка: Тетяна Клименко

Фото надані Світланою Алєксєєвою