Витратила вісім годин на русалок: вінницька художниця створює персонажів мобільних ігор

Багато хто з нас грає в комп’ютерні ігри, щоб відволіктись, розважитись, а інколи й здобути якісь нові навички. Напевно, немає жодної людини, яка б хоч раз у житті не «погодувала» котика або не «постріляла» в прибульців. І мало хто задумується, хто ж саме створює цих крутецьких персонажів. Спеціально для читачів Vin-people ми зробили інтерв’ю з дівчиною, яка розповіла, як можна вирости в маленькому селі й стати професіоналом у 2D-дизайні. 

 

— Родом я із села Деребчин, що на Вінниччині. Після закінчення школи вступила в ОДЕКУ (Одеський державний екологічний університет) на факультет комп’ютерних наук (простішими словами, мала бути програмістом). Гарно вчилась, тому потрапила на бюджет. Під час навчання, ще на третьому курсі, зрозуміла, що малювати мені більше подобається, аніж програмувати. І розпочала самостійно вивчати основи графічного дизайну, а згодом з’явилися перші замовлення (дизайн сайтів, розробка логотипів/флаєрів/візиток). Під час навчання на четвертому курсі вже працювала в IT-компанії графічним дизайнером, — згадує Ірина. — У той час я зрозуміла, що графічний дизайн — це не саме те, що мені подобається, і я вирішила змінити професію.

Сьогодні Ірина працює у великі компанії, де щоденно створюють та обслуговують десятки комп’ютерних ігор, але це не просто шлях успіху, це шлях постійної праці, навчання та самовдосконалення.

— Скільки пам’ятаю себе — стільки я і малюю. Але цього, звичайно, недостатньо. Для того, щоб потрапити в геймдев, я багато навчалася. Спочатку це були курси школи Pixel «Курс цифрового малюнку в Photoshop» і «Малювання персонажів». Сьогодні моя професія називається 2D artist (2D-художник). Моя робота — це створення візуального контенту для мобільних ігор. Простішими словами — я малюю все, що ви бачите в грі, — з гордістю пояснює художниця.

За словами дівчини, щоб потрапити в IT-сферу, варто враховувати деякі нюанси.

— Не можу сказати, що важко потрапити в IT-індустрію. Думаю, як і на кожну роботу, але є, звісно, свої нюанси. У цій сфері відіграють роль лише твої знання й навички, а не диплом чи знайомства. IT — це шанс для розумних і творчих українців реалізуватись та отримувати гарну зарплатню. Цікаво те, що за весь час, який я працюю в цій індустрії, у мене ні разу не запитали, яка в мене освіта й чи є вона взагалі. З приводу, чи велика є конкуренція, можу сказати, що так, конкуренція є, але було б не цікаво, якби її не було. Це певний стимул освоювати нові знання й вдосконалювати навички, — розповідає Ірина.

Свій творчий шлях дівчина розпочала в місті Одеса, сьогодні ж вона проживає у Львові, де працює в міжнародній компанії Kau Inc, власник якої родом з Данії.

— Основна програма, в якій я працюю, — це Photoshop. Немає конкретного часу, за який я створюю того чи іншого персонажа: це може бути день (на русалок я витрачала близько восьми годин), а може бути кілька днів — усе залежить від деталізації твого малюнку й від того, наскільки швидко його потрібно віддати замовнику, — каже художниця.

Дівчина розповідає — для того, щоб влаштуватися на роботу в IT-індустрії, необхідно пройти три етапи співбесіди.

— Перший етап — це тестове завдання, у моєму випадку це була ігрова ілюстрація по конкретному завданню, — згадує художниця. — Другий етап — це співбесіда з Team Lead (головним у відділі). Третій етап — це співбесіда з власником компанії. Оскільки він за кордоном, це був дзвінок по скайпу.

Зараз Ірина працює над черговою мобільною грою.

— Розказувати про гру, яка ще не вийшла, я не маю права по контракту, але можу сказати, що графіка у грі — мультяшна. З приводу ідей, якщо ми говоримо про роботу, то я не малюю, що мені хочеться, є конкретний концепт гри, який розробляється заздалегідь, і коли я розпочинаю роботу, то вже знаю, що буду малювати, — пояснює Ірина. — Але якщо брати мої особисті малюнки, то мене надихають робити Діснея: вони дуже милі, і коли ти дивишся на них, відчуваєш якесь добро.

Ділиться дівчина й своїми подальшими планами:

— Я знаю точно, що я хочу бути професійним художником, який буде працювати над іграми світового масштабу. А ще, як отримаю більше досвіду, хочу почати вести власний блог про малювання й допомагати ставати кращими художникам-початківцям або тим, хто має бажання освоїти ремесло цифрового малювання, — каже Ірина.

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані Іриною Скорик