Вінницька художниця працює інженером та мріє малювати ікони

Вінницька художниця Олеся Пірняк майже 8 років працює у НЕК Укренерго, а у вільний від роботи час досить активно займається творчістю. У своєму творчому доробку має більше 500 картин та 12 виставок. Про свою творчість жінка розповіла кореспондентці  Vin-people.

Художниця народилась у Вінниці. Тут отримала дві вищі освіти: 2007-2011 рр. - ВДПУ ім. М. Коцюбинського, інститут «Математики, фізики та технологічної освіти», спеціальність - вчитель технологій та креслення (бакалавр), спеціальність - вчитель технологій профільного навчання з основ дизайну і креслення (спеціаліст); 2012-2014 рр. (друга вища освіта), ВНТУ, «Електричні системи електроспоживання», спеціальність  -інженер-електрик.

 

 • З самого дитинства була мрія стати директором школи, або просто вчителем, лікарем, трохи у більш зрілому віці - мріяла бути дизайнером чи то одягу. Зараз проживаю у місті Вінниця, працюю вже майже 8 років в енергетичній галузі, інженером 1 категорії НЕК Укренерго, а у вільний час від роботи – творю. Заручена, маю 8 річного сина, – розповідає Олеся Пірняк.

 

 

Звідки в тебе талант до малювання? Можливо хтось із родичів малював?

 

 • Однозначно, я за те, що мій талант це – спадкова особливість, яку передали мої рідні, мені довелося лише розвивати вміння та досягати того що я хочу, і головне отримувати задоволення. В моїй родині дуже творча бабуся та батько, як кажуть, за що не візьмуться, все виходить… ( але нажаль батька немає уже в живих).

 

Коли почала малювати професійно?

 

 • Малювати я почала ще зі шкільної парти. Допомагала та підтримувала мене вчителька малювання, завдяки їй відкрилася та зрозуміла, що я можу, та не зупинятися. В той час брала участь у всіх дитячих конкурсах малюнка, як у Вінниці та і всієї України, займала призові місця, багато збереглося грамот, подяк, нагороджень.

Також було, навчання у школі Мистецтв (лише 3 роки). Потім навчання в університеті.  У 2013 році, зустріла свого Вчителя, заслужено діяча мистецтв - Панчук Ф.В., саме він відіграв та відіграє найбільшу роль у моїй творчості, тоді та сьогодні, адже, з 2014 року  - займаюся у нього живописом, в стилі «мастихін». Входжу в його, так би мовити - «Мала Академія Мистецтв Федора Панчука». А познайомилися ми випадково. Департамент культури та освіти у 2013 році запропонував мені та іншим народним митцям різного профілю Вінниччини, поїхати та представити наше місто на день міста Кельце що у Польщі, адже воно є місто-побратим Вінниці. Там, у творчому тандемі, познайомилась з учителем та з багатьма майстрами, художниками та просто з гарними людьми.

 

Скільки в тебе було виставок і де вони проходили?

 

 • Найперша виставка була в рідній СЗОШ № 12 на шпалерах в довгому коридорі, були приклеєні мої малюнки), мабуть, якщо не помиляюся - у 7 класі була.
 • 2012 р. перша професійна «Стежкою до храму краси» Вінницький обласний художній музей, потім виставка переїхала у – Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського;
 • 2013 р – музей гончарства м. Вінниця (Старе місто);
 • 2014 р. – Вінницька міська рада «прозорий офіс» - вулиця Соборна;
 • 2015 р. – Вінницька міська рада «прозорий офіс» - вулиця Космонавтів;
 • 2016 р. «АРТваріація» – Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського;
 • 2017 р. повторна виставка «АРТваріація» на кафедрі культурології ВНТУ;
 • 2018 р. роботи прикрашали стіни КУП НАНУ м. Київ;
 • 2019 р. (листопад) – закрита виставка робіт для працівників (моєї роботи у стінах) ПЗЕС НЕК Укренерго вул. І. Богуна;
 • 2020 р. (грудень)– просвітницький центр ВДПУ Михайла Коцюбинського (виставка, як талановитої студентки, яка колись навчалась);
 • 2020 р. (січень) – Вінницький літературно-меморіальний музей Михайла Коцюбинського, в честь мого 30 річчя;
 • 2020 ( березень) – 7ААС м. Вінниця, вул. Соборна 58.

 

В якому стилі ти зазвичай малюєш?

 • Стиль «мастихін», тобто об’ємне накладання шарів фарби на полотно за допомогою мастихіна.

 

Хто твій улюблений художник?

- Густав Клімт – австрійський художник, Вінського модерну.

 

Скільки вже маєш картин в своєму творчому доробку та чи маєш ти улюблену картину?

 • Більше 500 картин точно написано на полотні, вдома біля 100 картин готових та закінчених в наявності. Всі улюблені, всі мої – найкращі!

 

Чи підтримують твою творчість рідні?

 • Так, дуже. Син мій найбільший помічник та критик.

 

 Де знаходиш натхнення для свої робіт?

 • Натхнення – це такий особливий стан душі, на яку пливає все, що оточує, ну для мене, це так точно. Обожнюю ліс, море, смачну їжу, гарний одяг, книги та розумних людей.

 

Яких успіхів хотіла б досягти в художній галузі? Можливо є картина яку б ти хотіла написати?

 • Писати картини це бездонний творчий світ, де кінця і краю немає, тому кожен день, який дарує Бог, це певний урок і творче навчання, яке практикувати потрібно завжди, і лише колись в кінці буде результат. Дуже хочу навчитися писати портрети та ікони).

 

Автор: Соломія Романова

Фото Олесі Пірняк