Вінницька лікарка бореться з хворобами за допомогою унікальних дихальних вправ

Лікарка-стоматолог, спеціалістка з превентивної медицини Ольга Козик, яка вже встигла завоювати визнання на світовому рівні у сфері профілактичної медицини, розробила унікальні програми для фізичної та соціальної адаптації дітей, які виховуються в інтернаті. Уже майже два роки вона опікується одним з інтернатів Вінниччини — з власної кишені оплачує навчання та заробітну плату спеціалістам, які займаються з дітками лікувальними вправами. Про особливості своєї методики жінка розповіла кореспондентці Vin-people.

— Я сама вінничанка, закінчила наш місцевий медичний університет, де отримала дуже гарні базові знання зі стоматології. Усе з неї й починалося — ми з чоловіком відкрили дві стоматологічних клініки, — каже Ольга Козик. — Але я постійно відвідую семінари за кордоном, навчаюсь у найкращих спеціалістів. Це дало мені зрозуміти, що галузь стоматології в Україні зображується дуже скуто. Найпередовіші наукові дослідження вже доводять, що насправді все частини тіла пов’язані між собою й навіть виправивши прикус, можна позбутися проблем з носом, кульгавістю чи хропінням. Тому ми вирішили розширити діяльність нашого центру. Ми допомагаємо людям зберегти здоров’я та налагодити природний механізм відновлення. Я щороку буваю в багатьох країнах, де відвідую безліч тренінгів та постійно переймаю досвід спікерів зі всього світу. Сьогодні це дає мені можливість навіть в онлайн-режимі консультувати спеціалістів з-за кордону, яким цікаві мої навички.

Жінка розповідає що культура лікування в Україні дуже відрізняється від закордонного підходу.

— Холістичний підхід — це дуже розповсюджений вид медицини, який допомагає попередити та запобігти хворобі на ранньому етапі її формування. У Франкфурті це навіть поставлено на страхову медицину. Тобто сенс дуже простий — ти йдеш до лікаря не тоді, коли ти вже хворий, а тоді, коли ти здоровий. Спеціаліст тебе дивиться, якщо бачить, що десь починається те чи інше захворювання, він розповідає, як можна його вилікувати за допомогою певних вправ, не вдаючись до пігулок чи операційного втручання, —  пояснює лікарка. — На жаль, у нас культура лікування трішки інша — люди звертаються до лікаря вже по факту тієї чи іншої проблеми, і не ходять до лікаря, поки їх не «припече». Треба проводити багато роботи з людьми, аби вони почали краще піклуватися про свій стан.

Окрім медичної діяльності Ольга завжди активно займалась благодійністю. Вивчаючи досвід різних волонтерів, жінка дійшла висновку, що діти, які перебувають в інтернатах, найбільше потребують саме уваги, тепла та практичних навичок, які вони не змогли отримати від своїх батьків.

Лікарка розробила спеціальну програму під назвою «Міофункціональна дихальна терапія», яка отримала визнання на світовому з’їзді ортодонтів. Програма полягає в тому, щоб за допомогою спеціальних вправ на правильне дихання виправити різноманітні проблеми зі здоров’ям. Нині її запровадили в Сутисківській спеціалізованій школі-інтернаті.

— Ми започаткували цей проєкт ще у 2018 році. До цього ми з колегами відвідували інтернати й навіть уже мали діток, яким опікувались, — зазначає Ольга. — Однак ми прийняли рішення допомагати не лише речами та смаколиками, а й чимось більшим — тим, що допоможе цим дітям у майбутньому. Ми впевнені, що найбільша цінність — здоров’я! Тому ми вирішили займатися з дітками й допомагати їм боротися з їхніми фізичними проблемами, пов’язаними зі, скажімо, неправильним прикусом чи поставою. Прийняли рішення, що тричі на тиждень наші тренери та лікарі будуть відвідувати діток та займатися з ними за моїми авторськими оздоровчими програмами. На кожну дитину завели спеціальну картку, в якій повністю описуємо стан її здоров’я. І результати нас всіх дуже порадували — менш ніж за пів року ми вже помітили, що почали дітки менше хворіти та більше приділяти уваги своєму здоров’ю.

Часом трапляються і неприємні випадки.

— Одна дитина почала виліковуватись від астми, її мама злякалась, що їм можуть відмовити в доплаті з інвалідності, і заборонила дитині відвідувати наші заняття, — розповідає жінка.

Окрім занять зі спеціалістами діти отримують теоретичні знання та практичні навички з догляду за собою. Команда Ольги також проводить з дітьми уроки-тренінги під назвою «Школа успіху», зі спеціальним підходом під кожну вікову категорію. Професійні педагоги вчать дітей, як реалізувати себе.

 — Дивлячись на позитивні результати, які зараз я бачу в роботі з дітьми, мені дуже хотілося б проводити щось подібне у всіх інтернатах Вінницької області, а в майбутньому — і України. Тому зараз я шукаю людей, які хотіли б долучитись до моєї команди. Я власним коштом оплачую навчання та заробітну плату кожному з волонтерів, також оплачую дорогу та всі необхідні матеріали. Шукаю лише людей, які хотіли б займатися цією справою, — говорить жінка.Люди, які пройшли навчання в спеціалістів Ольги Козик, дуже задоволенні результатом та потроху освоюють нову для себе професію.

— Я пропрацювала 16 років на державній роботі, паралельно займалась благодійністю. Якось ми познайомились з Ольгою Козик, розговорились, і вона запропонувала мені пройти курси й надалі допомагати діткам, — розповідає вінничанка Ольга Стасюк. — Я пройшла курси й дуже задоволена результатом, адже кожне заняття, яке проводять спеціалісти з дітьми, наповнене радощами та позитивом. Поки що я як волонтер тричі на тиждень їжджу в інтернат. Дітки дуже добре відносяться до наших уроків. Завжди обіймаються й уже сприймають нас усіх як друзів. Більшість з них дуже стараються й виконують вправи. Я дуже задоволена такою роботою й тим, що я допомагаю цим дітям.

 

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото взяті зі сторінки Ольги Козик у соціальній мережі та надані  Ольгою Стасюк