«Хочу виростити покоління впевнених у собі, талановитих дітей, які позбуваються власних страхів», — вінницька волонтерка

Про роль жінки в суспільстві можна говорити багато, але, безумовно, слабкими їх назвати не можна. Це підтверджують історії багатьох вінничанок. Одна з них — відома волонтерка Діана Мороз, яка вже більш ніж 12 років займається благодійністю, є головою Українського волонтерського руху та засновницею дитячої студії для розвитку талантів People Production. Поспілкуватись з цією чудовою жінкою вдалось кореспондентці Vin-people.

— Народилась я у Вінниці в родині, яка, скажу вам відверто, була дуже бідною. Мої батьки завжди були такими щирими, добрими «роботягами», які постійно працювали біля землі. Певно, тому я досі так ненавиджу ці городи, — усміхаючись, розповідає Діана. — Та поряд з їхньою постійною працею я завжди росла щасливою, залюбленою донечкою. Мої батьки намагались дати мені найкраще. Певно, тому я завжди намагалась ділитись тим добром, яке дають мені близькі.

Зараз на рахунку Діани вже понад 15 благодійних заходів, безліч волонтерських поїздок та визнання на всеукраїнському рівні. Але все почалося зі звичайного знайомства із сиротами, коли дівчині було 20 років.— Моя мати виросла в дитячому будинку й вона часто розповідала про своє важке дитинство. Я розуміла, що є діти, яким жити гірше, ніж нам, і тому ще із садочка мала постійне бачення справедливості для кожного, — каже Діана. — Коли вже підросла, вирішила разом зі своєю знайомою поїхати туди, де пройшло дитинство моєї мами — в ободівський інтернат Тростянецького району. Досі пам’ятаю, як ми зайшли на ту територію, почали все роздивлятись. Трішки було страшнувато, але нас це не зупинило. Ми принесли коробку печива й почали знайомитись з дітьми. Це був той самий момент, коли я зрозуміла, що ось тут я потрібна цим дітям, яким я можу допомогти. Помітивши, що там майже немає іграшок і одягу, я вирішила знайти для них усе це. І тоді я зібрала свою першу благодійну поїздку.Першою допомогою, яку зібрала Діана, були 100 доларів від мецената, який просто хотів допомогти дітям, але сам не мав часу їздити.

— Я намагаюсь не працювати з людськими коштами напряму. На своїй сторінці у Фейсбуці я розміщую інформацію про потреби дітей, про захід чи поїздку, які організовую, і пропоную людям долучитись, — говорить Мороз. — Люди можуть долучитись, хто чим може: хтось купує подарунки від себе, хтось робить рекламу й надає інформаційну підтримку, а хтось просто перераховує кошти. Після кожного заходу в соціальній мережі викладається фотозвіт. Насправді, добро робити легко й однодумців шукати легко, головне  — мати бажання. Про це свідчить колосальна робота, яку ми проводимо з людьми, які мене підтримують.

 

Бухгалтер, комерційний логіст, товарознавець та стюардеса — професії, які освоїла Діана Мороз, навчаючись в університетах.

— По життю я дуже хотіла бути незалежною й пішла працювати ще з сьомого класу. Маю чотири освіти, які зовсім не пов’язані з тим, чим я займаюсь зараз, — каже Діана. — Але бажання розвиватись і вивчати щось нове в мене є постійно. Пам’ятаю, що закінчивши навчання на стюардесу, дуже хотіла вирушити в подорож на круїзному лайнері, але обрала все ж інший шлях. Я завжди роблю те, що мені подобається й дотримуюсь головного правила — усе має бути по-чесному: у стосунках, бізнесі, соціальних проєктах.

Після того, як дівчина зустріла чоловіка завдяки сайту знайомств, у неї виникла ідея створити шлюбне агентство.
— Скажу відверто — нам тоді дуже пощастило, адже ми тоді просто «опинились у потрібному місті у потрібний час, — вважає Діана. — Саме тоді був період, коли люди масово знайомились через інтернет, але ще не було соціальних мереж типу Фейсбуку чи ВКонтакті, і ми надавали таку можливість. Варто зазначити, що такі знайомства були набагато безпечніші за соціальні мережі сьогодні. Адже агентству надавались довідки про несудимість, про психічне здоров’я та стан сім’ї. За весь час більш ніж 25 пар створили досить міцні сім’ї й щасливі зараз.

Нещодавно Діана заснувала багатогранний центр розвитку дитячих талантів People Production.

— У нас три мети: зробити дітей впевненими в собі та своїх талантах, навчити їх волонтерства, показати, що кожна дитина може досягнути класних результатів при правильному підході спеціалістів, — зазначає Мороз. — Ми записуємо кліпи, малюємо картини, знімаємо фільми, вчимо історію та допомагаємо дітям знайти себе. Я хочу бути мотиватором для цих дітей та виростити покоління впевнених у собі, талановитих дітей, які позбуваються страхів, які їм заважають.


Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото взятізі сторінки Діани Мороз у соціальній мережі