На Вінниччині зберігся єдиний в Україні доісторичний скельний храм

У невеличкому мальовничому селі Буша, що на Вінниччині, зберігся унікальний доісторичний скельний храм, які місцеві називають «бушанським дивом». Подивитись на унікальну споруду, витесану людьми вручну на величезному камені, приїжджають люди зі всієї України. Туристичну цікавинку вдалось оглянути й кореспондентці Vin-people.

Розташований храм на правому березі річки Бушанка, неподалік протікає річка Мурафа. Можливо, колись він спеціально був збудованим на перетині двох річок. Зараз він розташований у скелі, а точніше, сам складається з кількох скель, які складають одне ціле.

На одній зі скель чітко можна побачити витесаний малюнок: зображена жінка, яка принесла велику чашу, олень з великими рогами, дерево без листя та півень. Над малюнком зображений прямокутник, який відображається в скелі навпроти, де, швидше за все, був жертовний стіл. Вчені довели, що на столі приносили данину у вигляді зерна чи продуктів. Сьогодні люди час від часу залишають там дрібні кошти.

Вчені, які досліджували цей храм, вважають, що його побудували за часів язичництва й переконані, що він один з небагатьох знахідок тієї епохи. Варто зазначити, що за часів тотального насадження християнства храм не знищили. Про нього навіть не згадується в письмових джерелах аж до 1896 року.

 

Сьогодні це місце стало місцем легенд та чудовою туристичною місциною. Багато людей вірять у його цілющу силу й приїжджають сюди помолитись та попросити здійснення заповідних бажань.

Як розповіли нам місцеві, нещодавно прихильники язичництва навіть відгуляли тут весілля за давніми традиціями: заходили до храму босі, проводили обряд і молилися. Кажуть, що дійство було незабутнє.

 

Авторка: Соломія Романова

Фото авторки