Паломницький туризм: найстаріші дерев’яні храми Барського району

Відомо, що історія кожного села починається з храму, який, зазвичай, розташований десь у центрі або на найвищій точці місцевості, аби його дзвони було чути всім навкруги. Продовжуючи тему туризму, ми вирішили в одній статті зібрати всю інформацію про найстарші храми Барського району та розповісти про них читачам Vin-people.  

Найстарішим храмом вважається козацька церква в селі Матейків. Її побудували ще у 1766 році. Люди переповідали, що навіть хрести на куполах були зроблені з того ж металу, що й козацькі шаблі. Церква стояла без підмурка й через це прогнила, тому в 1898 році громада села підняла її на камені. До сьогодні на стінах храму збереглись малюнки двохсотрічної давнини та хоругви з неймовірною історією. Біля церкви похований священник і протоієрей Георгій зі своєю дружиною, який молився в цьому храмі 150 років тому.

У храму, що розташований у селі Кузьминці, також дуже цікава історія. Відомо, що з 1727 року церкву на одному й тому самому місці будували тричі. Причиною цього були пожежі та те, що храм розбирали.

Яскрава та гарна, немов великодня писанка, церква в невеличкому селі Володіївці. Названа вона на честь Святого Апостола Іоана Богослова. А збудували храм за кошти парафіян у 1881 році. 

 

Дерев’яна церква в селі Мигалівці.

Храм Архістратига Божого Михаїлау селі Українське.

 

Заквітчана серед беріз та сосен невеличка дерев’яна церква в селі Сеферівка, побудована у 1894 році та названа Храмом благовірного князя Олександра Невського.

 

Храм Казанської ікони Божої Матері, розташований у селі Ялтушків.

 

Храм Різдва Пресвятої Богородиці, розташований у селі Слобода-Ялтушківська, побудований у 1884-1887 роках.

 

Чудова світла церква в селі Буцні, що носить назву Храм Різдва Пресвятої Богородиці.

 

Храм великомученика Димитрія Солунського в мальовничому селі Примощаниця, збудований у 1891 році за кошти місцевих жителів.

 

Чудовий храм Покрови Пресвятої Богородиці в селі Підлісний Ялтушків, розташований неподалік широких ставків.

 

Однією з найстаріших церков вважається Храм введення в храм Пресвятої Богородиці в селі Іванівці. Нещодавно в храмі зробили ремонт і обшили споруду декоративним пластиком.

 

Друзі, якщо ви маєте інформацію про ці храми або знаєте цікаві історії, повідомте нас. Давайте разом зробимо цю статтю інформативнішою для людей, які цікавляться історією.

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото: авторки