«Острів кохання», мальовнича природа та велична архітектура приваблюють туристів у старовинне село на Вінниччині (ФОТО, ВІДЕО)

Подорожуючи Вінницькою областю, обов’язково завітайте в мальовниче село Деребчин, що на Шаргородщині. Гуляючи ним, ви отримаєте не лише духовне збагачення, а й естетичне задоволення від чудової архітектури. Величезний ставок у формі серця, «острів кохання» серед старовинного парку, віддалена дерев’яна церква та унікальний костел. Про кожну з цих пам’яток розповімо читачам Vin-people

Ще за часів Радянського Союзу село вважали найбільшим та найбагатшим у Шаргородському районі, зокрема завдяки чисельним фермам та великому цукровому заводу, який, на жаль, у нас час не функціонує, хоча може стати чудовою локацією для зйомки кліпу або тематичної фотосесії.


Зараз село не таке велике, але це не заважає йому залишатися захопливо-романтичним та приваблювати туристів.Найромантичнішим місцем, повним легенд та цікавих історій, є центральний парк у самісінькому центрі села, висаджений ще за часів правління барона Маса. А справжнім «серцем» парку по праву можна назвати великий став, який, власне, і має форму серця, та романтичний острів, який сільські жителі прозвали «островом кохання». Дійсно, щось романтичне є в цьому місці: насаджені верби торкаються води, а вночі, сидячи на містку, що веде до цього острова, можна побачити, як в ньому наче «тонуть» зірки, віддзеркалюючи небо. А вдень ще з весни можна спостерігати, як живуть лебеді.Гуляти селом бажано на велосипедах або машиною, адже так можна відвідати й малесенькі прилеглі села: Аристівку, Володимирку, Вербівку, Малу Деребчинку та Семенівку. Усі вони є великою «родиною», розкинутою по мальовничих пагорбах на великій території.У самісінькому центрі Деребчина видніються золоті хрести з куполів білокам’яної церкви Чуда Архистратига Божого Михайла, до якої ходять молитися віряни зі всіх куточків села.


Якщо ж ви хочете побувати в старовинному дерев’яному храмі, якому понад сто років, то й така можливість є — варто лише завітати в прилегле село Семенівку. Якщо ви на машині, то за хвилин десять від центру Деребчина ви потрапите до чудового храму Святого рівноапостольського храму князя Володимира. Церква знаходиться на високому пагорбі, а ведуть до неї саморобні копані сходинки.Досить великий та нестандартний, як для невеликого села, побудований на схилі костел Непорочної Діви Марії зачаровує своєю модерною архітектурою. Будували його майже десять років, не впустивши жодної деталі. Всередині це типовий європейський храм, який нічим не поступається костелам у великих містах.


А ще в Деребчині на вас чекають безкраї поля, городи та ліси, що можуть стати прикрасою найрізноманітніших фотосесій. На подвір’ях господинь росте чудова українська рослина любисток, яку старожили до сьогодні додають у ванночки своїм дітям. Кажуть, якщо купати в ній дівчинку, то буде дуже гарною, а як хлопчика — матиме міцне здоров’я.

 


Деребчин знаходиться за 85 кілометрів від Вінниці — приблизно півтори години потрібно, щоб добратися до нього машиною. У будні з Центрального автовокзалу автобуси в село їздять щодня, а у вихідні  — двічі на день.

 

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото: Мирослави Слободянюк та Валентина Ігнаткіна
Відео взяте з ютуб-каналу Валентина Ігнаткіна