Кількаденні мандрівки верхи з ночівлею просто неба влаштовує сім’я конюхів на Вінниччині

У невеличкому селі Кузьминці Барського району, що на Вінниччині, сім’я конюхів організовує туристичні поїздки верхи маршрутом, протяжністю більш ніж 150 кілометрів. Усі охочі можуть відчути, як подорожували люди двісті років тому, пересуваючись на конях та ловлячи рибу, та спати при цьому в наметах або просто неба. Докладніше про унікальний туристичний маршрут читачам Vin-people розповів конюх Роман Підкругляк.  


— З дитинства дуже люблю коней, весь час проводив біля них, доглядав лошат та випасав дорослих. Після закінчення коледжу зрозумів, що в місті жити не зможу, тому повернувся додому. Я вважаю, що потрібно жити там, де тобі добре, і можна навчитися заробляти й у рідному селі. І сьогодні ми з батьком та мамою все робимо для того, щоб розвинути туризм у рідних Кузьминцях, — розповідає Роман. — Років десять тому вирішив батько купив лоша, яке тримав тільки для верхової їзди. Через пару років купив ще одне, яке почали об’їжджати. І десь чотири роки тому ми вирішили зробити сільську туристичну садибу «На коні». Поступово у нас з’явились п’ять їздових коней.

У туристичні подорожі Роман їздить разом зі своїм батьком Борисом Підкругляком, який є хорошим туристичним гідом — він самотужки зі старих книжок вивчив історію рідного краю, сам продумує маршрути, а також може заспівати народні пісні під гармошку.— Найпопулярніший маршрут для людей, які дуже гарно вміють їздити та подорожувати, триває тиждень і тягнеться від Кузьминців аж до скельного Лядівського монастиря — дорога туди й назад займає 167 кілометрів. Ми все необхідне возимо із собою, туристам потрібно мати із собою лише спальний мішок та каремат, — каже Роман.

Необов’язково їхати на шестиденний маршрут, також можна приїхати на один, два чи три дні для оздоровлення. Загальновідомий факт, що тіло коня на два градуси тепліше за людське й це допомагає багатьом відновити організм. У Романа для таких гостей є спеціальний будиночок, де можна заночувати, а його мати нагодує запашним борщиком та пиріжками, приготовленими в п’єцу.— Дуже часто до нас приїздять люди з Бару та сусідніх сіл, аби просто погладити коней, пофотографуватись та покататися годину, — говорить Роман. — Дуже популярним є кінний ескорт, який ми надаємо на весілля для молодих пар. У нас є спеціальний віз, який ми прикрашаємо та наряджаємо коней.Дістатися до села можна машиною або автобусом з міста Бар. Їздить автобус чотири рази на день. 

Щоб бути з нами на зв'язку підписуйтесь на нашу сторінку у фейсбуку: Vin People - МедіаПроект.

Контакти Романа Підкругляка: 098 802 73 76.

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані Романом Підкругляком