У свій день народження вінничанка пройшлась місцями зйомок «Гри престолів» (Фото)

Вінничанка Мирослава Слободянюк у свій день народження вирішила поїхати на екскурсію по місцях, де знімали шостий сезон відомого серіалу «Гра престолів». Дівчина побувала в невеличкому іспанському містечку Жирона, яке знаходиться неподалік Барселони. Своїми враженнями Мирослава поділилась з читачами Vin-people.

Барселона — досить цікаве та загадкове місто, гуляючи околицями якого можна побачити кадри з багатьох фільмів, відомих у всьому світі: «Все про мою матір», «Іспанка», «Три метри над рівнем неба». На кожному кроці — чи то у міських просторах, чи на фасадах будинків, чи навіть у міських легендах — усе розповідає про драконів. Не дивно, що саме неподалік цього міста знімали багато сцен для «Гри престолів».

 

— Уже багато років я є справжнім фанатом «Гри престолів». Минулого року серіал закінчився і я дуже мріяла побувати в місцях, де його знімали. Особливо — найулюбленішого шостого сезону. Справжнім сюрпризом для мене став подарунок чоловіка — подорож у Барселону на моє 24-річчя. Ми побували в Жироні, де знімали багато сцен із серіалу, — розповідає Мирослава.

Містечко Жирона розташоване на північному заході Іспанії, за 80 км від Барселони і за 25 км від популярного узбережжя Коста-Брава, що робить його привабливим не лише для сценаристів, а й для туристів.

Почнемо з найяскравіших кадрів серіалу, знятих у місті.

Певно, у кожного фаната стискалося серце, коли принцесу Маргері вивели на сходи біля Великої Септи. Цю ж Септу за сценарієм підриває Серсея разом зі своїми ворогами.

Насправді, це діючий кафедральний собор Жирони. Статуї святих режисери завішали тканинами із зображенням семикутної зірки. Багато суперечок з цього приводу було між священнослужителями після того, як вони прочитали сценарій.


 

 

 

 

По цих сходах також підіймався на коні Джеймі Ланністер.

Сходи дуже старі, тому аби кінь не впав, їх посипали цукром.

Цікавим є й той факт, що в серіалі навпроти зображено море, якого насправді в Жироні немає. Його просто домалювали за допомогою графіки ось тут.

 

 

Багато сцен, знятих у Жироні, були з Арією Старк.

Зокрема, саме ось на цьому місці осліпла дівчинка просила милостиню.

Це відома жиронська вулиця Carrer del Bisbe Josep Cartañà.

 А це — відома церква Església de Sant Martí Sacosta, де Арія, тікаючи від Бродяжки Вайф, стрибнула та впала на корзину з фруктами.

Кажуть, коли в цьому куточку знімали кадри з Арією, усім містянам платили гроші за те, щоб вони дали згоду наглухо закрити вікна. 

 

Тут знімали сцени на ринку, де Арія шукала квиток на корабель.

 

 

Пізніше саме з цього мосту героїня падала в річку після того, як Бродяжка нанесла їй кілька ударів ножем у живіт.

 

 

 

Саме тут знімали бродячий театр та сцени з «Кривавим десницею». Насправді, це площа під назвою Plaça dels Jurats.

 

 

 

У місті навіть можна посмакувати морозивом у формі золотої руки Джеймі Ланністера.

 

 

Багато цікавого в Жироні знайдуть і фанати фільму «Парфумер», який зняли саме тут в далекому 2006 році.

У місті також можна заночувати в одному з готелів, кімнати та фасади яких зберегли середньовічний стиль. А після — прокинутись під церковні дзвони та посмакувати свіжими жиронськими булочками.

— Я дуже задоволена цією поїздкою, адже мені пощастило стояти на тих самих вулицях, де стояли ці неймовірні актори. Ми з чоловіком вирішили продовжити цю традицію і за цей рік об’їздити всі місця, де знімали цей геніальний серіал, — ділиться планами Мирослава.

 

Авторка: Соломія Романова
Фото надані Мирославою Слободянюк