Що варто побачити вінничанам у Черкасах?

Черкаси — це обласний та районний центр. Як і в кожному місті тут є цікавинки, на які варто поглянути. Докладніше про те, що варто відвідати в Черкасах, розповідає кореспондентка Vin-people.

 

Щойно в’їжджаєш у місто, одразу впадають в око парки та алеї. Їх багато і від усіх них віє особливою природністю. Не можна сказати, що це штучно створені людиною території, швидше, навпаки — вони надто природні. Особливо цікавий парк біля пам’ятника «Батьківщина-Мати». Його називають «Долиною троянд». Чому саме троянд? Річ у тому, що в парку насаджено багато різноманітних сортів «королеви квітів». Поруч тече величний Дніпро. Кожен турист може помилуватися безкрайністю водойми, прогулятися піщаним, а подекуди — кам’яним берегом. Там же можна побачити багатьох рибалок.

Ще в цьому парку є сонячний годинник. Стрілки — це дзьоб металевого лелеки, а циферблат — це стільці. Перевірено, що час визначається точно.

Усе культурне життя міста зосереджене в центрі. Тут є художній та краєзнавчий музеї, обласна філармонія та цікаві архітектурні споруди. Наприклад, будівля колишнього готелю «Слов’янський», яку самі черкасці називають «Блакитним замком». Спроєктована велична споруда наприкінці XIX століття знаменитим архітектором Владиславом Городецьким. 

В обласному художньому музеї можна побачити роботи відомих майстрів пензля: Тетяни Яблонської, Івана Марчука та інших. Експозиція музею включає роботи старих та сучасних художників. У філармонії можна відвідати чимало спектаклів та виступів. Будівля її велична як зовні, так і всередині, що посилює враження від концертів.

Однією з найцікавіших пам’яток архітектури є будинок Щербини, або його ще називають «Палацом щастя». Саме там розміщений РАЦС, який вважають одним з найкрасивіших в Україні. У вихідний день можна зустріти багато пар, що вирішили поєднати свої долі в цьому прекрасному місці.

У Черкасах також можна відвідати зоопарк, а для подорожувальників з дітьми будуть цікавими «Кото-кафе», ігровий центр «Країна свят», а також кафе-клуб «Мармелад» та дитячий парк «Казка».

На бульварі Шевченка закохані пари можуть помилуватися світломузичним фонтаном, а також прогулятися центром міста, прикрашеного вогнями. Біля Дніпра закохані можуть замовити прогулянку, яка створить особливо романтичну атмосферу. Для того, або подорож на воді запам’яталася на все життя, можна замовити фотосесію.

Є в Черкасах і кінноспортивні клуби, де можна замовити прогулянку на конях. Це стане цікавим доповненням до подорожі в місто та принесе багато задоволення.

У місті також є багато соборів, які приваблюють архітектурними рішеннями та просякнуті духом минулих століть.

Насамкінець хочеться зазначити, що Черкаси — це місто, відвідати яке кожному, хто обожнює подорожувати та відкривати для себе нові мальовничі куточки України.

 

Авторка: Людмила Салтан

Фото Людмили Салтан