Екоактивісти з різних куточків України озеленили Вінницю 30 ялинами

У Вінниці відбувся перший масштабний екологічний форум просто неба, на якому найкращі екопрактики зі всієї України розповіли, як власними зусиллями зробити країну чистішою. Спеціалісти також поділись досвідом, як можна заробляти на смітті та привчати до екосвідомих дій дітей. Наприкінці учасники висадили алею ялин у міському парку. Докладніше про подію ми розповімо читачам Vin-people

Організували та провели захід голова ради «Соціальна перспектива», координаторка проєкту «Озеленення Вінниччини» Ганна Давиденко та активістка й журналістка Ольга Маліновська.

— Екофорум «Вінниця-2020» ми провели як ніколи вчасно. Ми всі бачимо, що зараз відбувається в Карпатах. Наслідки маємо навіть у рідній Вінницькій області. І тому, якщо ми хочемо жити в безпечному й чистому місті, ми маємо розуміти важливість екологічних питань. Екофорум «Вінниця-2020» став не лише майданчиком для обговорення проблем, а й запропонував конкретні практики, як їх вирішити, і навіть те, де можна громадам отримати під це фінансування, — каже організаторка та модераторка форуму Ганна Давиденко.

Форум відбувся в рамках всеукраїнського проєкту «Озеленення України». До проєкту від моменту старту в січні 2020 року долучилися вже десятки сіл, міст та об’єднаних територіальних громад Вінницької області. Громади Вінниччини висадили десятки тисяч дерев. Про це розповіли присутні на форумі голови та заступники голів ОТГ. До наступного етапу проєкту, у жовтні 2020 року, до акції планують долучитися ще десятки громад Вінницької області.Представники екосвідомого бізнесу, громадські діячі з Вінниці, Хмельницького, Києва та Рівного представили найкращі екоініціативи: від екопроєктів та до екосвідомого бізнесу. Захід відвідали й небайдужі до екологічних питань народні депутати від Вінниччини — Ірина Борзова та Максим Пашковський.

У рамках «Озеленення Вінниччини» розпочинається нова ініціатива — «Дерева замість сміття».

— Ми пропонуємо вінничанам здавати відсортоване сміття. Усі охочі зможуть викликати до себе екомобіль, який приїде під будинок і забере сировину для подальшої переробки. За отримані кошти від відходів будуть закуплені дерева для висадки у дворах багатоквартирних будинків та на вулицях міста, — розповіла співорганізаторка екофоруму «Вінниця-2020» та проєкту «Озеленення Вінниччини» Ольга Маліновська.

Заступниця голови Іллінецької ОТГ Людмила Трохимець поділилася успішним досвідом, як громада може організувати збір сміття, запустити реальну лінію його сортування, впровадити виготовлення з відходів, наприклад, тротуарної плитки. Керівниця проєкту «Зелена школа» Лариса Степанець розповіла, як школа в громаді може стати осередком збору та сортування сміття. І на конкретних прикладах показала, як школярі за отримані за вторсировину кошти мають можливість покращити матеріальну базу своїх навчальних закладів та подорожувати Україною. На прикладі села Мізяківські Хутори вона показала, що ця маленька громада за рік відсортувала сміття в п’ять разів більше, ніж Вінниця.

Власник ТМ «Еко-Сервіс» Володимир Воловодюк, як представник екологічного бізнесу, розказав, що його компанія розробила пропозиції для екосвідомого бізнесу та територіальних громад у розв’язанні проблем зі сортуванням сміття.

Через обмеження, пов’язані з карантином, багато з учасників форуму не змогли приїхати на захід особисто, тому вони виступали онлайн через «Скайп».

На заході також провели конкурс дитячих малюнків, які діти надсилали організаторам. Юні художники зобразили те, як вони бачать «біль природи» від забруднення.

Наприкінці, щоб підтвердити свої дії не словом, а ділом, усі учасники заходу висадили 30 ялин у місцевому парку, аби зробити алею, присвячену першому масштабному «Екологічному форуму».Авторка: Соломія Романова
Фото надані Ольгою Маліновською