Підприємство на Вінниччині за добу виготовляє 15 тисяч хлібин

Усі ми полюбляємо хліб та різноманітні здобні вироби, але мало хто задумується, який цікавий та кропіткий процес їх приготування. У містечку Липовець, що на Вінниччині, за добу випікають 15 тисяч хлібин та хлібобулочних виробів. На підприємстві Hlibon відновлюють старі рецепти бездріжджового хліба, самі готують закваски для найпопулярніших виробів та випікають усе в кам’яній печі. Про секрети приготування та процес роботи власниця підприємства розповіла читачам Vin-people.

— Виробництво хлібобулочних виробів Hlibon ми започаткували ще у 2015 році.  Встановили потужне іноземне обладнання, яке дозволяє створювати всі види харчової хлібобулочної продукції за високими стандартами якості. Почали відновлювати вже забуті рецепти й створювати нові, — каже власниця підприємства Людмила Козак. — Головне, щоб на стіл до наших покупців потрапляв найякісніший та найсвіжіший продукт.

На підприємстві виготовляють понад 20 різновидів хліба. Найпопулярнішим продуктом серед них є «Домашній» хліб. Навіть закваску для нього виготовляють технологи на підприємстві. Рецептом з нами поділились Людмила Козак.


— Звісно, усе починається з борошна, до якого додають дріжджі, сіль та цукор, щоб смак був виразнішим. А щоб хліб зберігався довше та не кришився, під час нарізання ми знаємо один секрет — до тіста додаємо трішки маргарину. Пізніше додається натуральна кисломолочна закваска. Для неї беруть вчорашній хліб, розмелюють його та додають борошно й воду. Суміш починає бродити від бактерій, які знаходяться у відкритому приміщенні. Завдяки заквасці хліб залишатиметься свіжим протягом 72 годин, — говорить жінка. — Коли всі інгредієнти засипали в діжку, вмикається тістоміс, де суміш вимішується до однорідної маси.

Попри високу технологічність, процес неможливий без людської руки — кожну форму на апараті змащує рослинною олією працівник.

— Далі заготовки з тіста викладають у форми, які попередньо посипають крохмалем, аби тісто не прилипало. У цих формах буде відбуватися наступний технологічний процес виготовлення хліба — його бродіння перед випіканням. Після того, як хліб «підійде», на нього потрапляють краплинки води. Тоді скоринка хлібини буде припеченою. Саме така, яку ми так любили згризати в дитинстві, — каже пані Людмила.

Хліб потрібно випікати протягом 30 хвилин.— Піч, у якій випікається наша продукція, розігрівається за допомогою каміння, яке досягає температури до 220 градусів за Цельсієм, — пояснює власниця. — Готовий хліб виймають з печі величезною лопатою, на якій може поміститися до дванадцяти хлібин.


Як би підприємство не хотіло все замінити роботою високотехнологічних машин, ручна праця, все ж, незамінна. «Плетінка» та «калачі», які кожен з нас так любить смакувати з домашнім варенням чи медом, виробляються пекарями вручну. Кожен виріб змащують курячим яйцем, аби скоринка мала гарний блиск.


Найбільшою гордістю підприємства є «Хліб гомельський». Зберігатися такий хліб без втрати смакових якостей може до тижня. Завдяки тому, що він не містить дріжджів, — не кришиться та не пліснявіє.

— Хліб за таким рецептом раніше пекли в Україні мало не в кожній хаті. Виробляється кожна хлібина протягом доби. Особливістю цього хліба є те, що він бездріжджовий. Дріжджі не так давно з’явилися на кухнях наших господинь, — ділиться секретами Людмила Козак. — Процес його виготовлення починається із закваски. Беремо житнє борошно, запарюємо окропом, охолоджуємо та додаємо три кілограми вчорашнього хліба. Залишаємо його «бродити» протягом 18 годин. Далі його замішуємо, чекаємо поки «підійде» та випікаємо. За подібною схемою робимо й «Житній хліб».

За добу на підприємстві печуть 15 тисяч хлібин та хлібобулочних виробів. Пекарі працюють у три зміни, аби на ранок у кожен дім можна було доставити свіжу та запашну хлібину.

 

Авторка: Соломія Романова

Фото надані Іваном Баліцьким