«Вінницькі вовчиці»: чим займаються черлідерки та як стати однією з них?

Уже майже сім років у Вінниці функціонує команда професійних вболівальниць-черлідерок Wolves Cheerleaders, яка виступає підтримкою спортивної команди та є частиною клубу з культивування американського футболу «Вінницькі вовки». Про клуб, його учасниць, тренування та як можна стати однією з «Вінницьких вовчиць» ми розповімо читачам Vin-people.  — Ідея виникла після проходження літньої практики в дитячому таборі. Саме там познайомились дівчата й уже після повернення вирішили заснувати університетську команду Вінницького державного педагогічного університету, — розповідає капітанка групи PRO з черлідингу клубу «Вінницькі вовки» Людмила Адамчук. — Тренувались і тренуємось самостійно, без тренера. Проте команду завжди очолював капітан. Першим капітаном була Аліса Закревська, згодом її замінила Юлія Андріященко. На сьогодні команду очолюю я.

Тренуються дівчата двічі на тиждень по дві години, проте в період змагань тренування проходять частіше. У теплі пори року займаються на стадіоні, а взимку шукають зали для оренди.

— Щоб долучитись до основного складу групи PRO, варто прийти на кастинг. Їх ми проводимо регулярно й завжди раді бачити нові обличчя. Для вдалого проходження кастингу потрібно мати приємну зовнішність, танцювальний досвід та вік 17+. Якщо з певних причин дівчині не вдалось пройти кастинг, ми пропонуємо спробувати свої сили в групі Adults. Там ми детально та поступово вивчаємо хореографію, елементи черлідингу, займаємось розтяжкою та акробатикою. Заняття в клубі платні. Це добровільні внески, якими ми покриваємо оренду залу та інші витрати, — пояснює Людмила.

Усі витрати (на костюми, оренду залу, поїздки, участь у змаганнях) лежать на самих учасницях команди.

— Ми маємо велику підтримку в обличчі нашого спортивного клубу «Вінницькі вовки» та головного спонсора клубу — енергетичної компанії KNESS. Ми також надзвичайно вдячні за постійну співпрацю та допомогу в організації наших поїздок на змагання комітету з фізичної культури та спорту Вінницької міської ради. Ми завжди відкриті до співпраці й будемо раді новим друзям та партнерам, — говорить Людмила. — Ми дуже скучили за іграми наших «Вовків» і вже не можемо дочекатися матчів та поїздок разом з ними.

За час існування команда встигла здобути чимало перемог:

— у 2016 році вибороли титул «Краща група підтримки української ліги американського футболу», стали срібними призерами Ukrainian Combat Games;
— стали бронзовими призерами Z-Games 2017, отримали спеціальну нагороду Beauty Team 2017;
— у 2018 році отримали бронзу на Ukrainian Students Games 2018, стали срібними призерами Red Foxes Cup і VINNYTSIA CHEER CUP та переможцями Ukrainian Beach Games 2018;
— 2019 став роком нових звершень та перемог — команда здобула золоту першість на Ukraine Cheer Cup та Ukrainian Combat Games.За словами капітанки, танці дівчата ставлять самостійно.

— Найчастіше хтось з нас приносить свою ідею, усі інші її «підхоплюють» і вже на тренуваннях розвиваємо разом. Кожен може внести щось своє, і в цьому великий плюс командної роботи. Буває таке, що хтось придумає цікаву комбінацію рухів, хтось знайде класну музику чи нову піраміду. Так і виходять наші нові номери. Надихаємось, зазвичай, крутими шоу американських черлідерів, а також виступами українських та закордонних зірок. Звичайно, бувають моменти, коли важко поєднувати роботу режисерів-постановників і танцюристів (бо легше просто прийти й повторити рухи за тренером), але для кожного з нас це великий плюс — можливість проявити себе, розкрити свій потенціал, показати, що ти можеш і на що здатен. Значно цікавіше танцювати те, що ти хочеш, а не те, що треба, — розповідає дівчина.

Доросла команда нараховує близько 20 дівчат віком від 17 років, проте загальна кількість черлідерок у клубі значно більша, адже до складу клубу «Вінницькі вовки» входять п’ять груп черлідерок різних вікових категорій:

1. Група Minis, віком від 8 до 10 років. Тренерка — Ольга Черкевич. Ольга є однією з учасниць основного складу дорослої команди та головним хореографом.
2. Група Teens, віком від 10 до 13 років. Засновницею дитячого напряму є Юлія Андріященко. Зараз цими дівчатами опікується Ірина Паламарчук, ексучасниця дорослого складу команди, талановитий і творчий педагог та хореограф.
3. Група Juniors, віком від 13 до 16 років. Найстарша група дитячого напряму, яку також очолює Ірина Паламарчук. Дівчата вже є дворазовими чемпіонами України з черлідингу та офіційною групою підтримки спортивної юнацької команди з американського футболу «Вінницькі вовки».
4. Група Adults (дорослі), вік 17+. Тренерка — Світлана Демянюк. Група, що надала новий поштовх для реалізації творчих ідей та задумів. Вона не має жодних обмежень і створена для того, щоб усі охочі могли долучитись і спробувати всі переваги такого чудового виду спорту, як черлідинг.
5. Група PRO. Капітанка — Людмила Адамчук. Wolves Cheer PRO — одна з найкращих груп підтримки команд з американського футболу в Україні. Команда заснована у 2013 році та є офіційною групою підтримки спортивного клубу «Вінницькі вовки». Wolves Cheer PRO є активними учасниками всіх спортивно-громадських заходів міста, зокрема, змагань з футболу, футзалу, регбі, муай-тай, кубків зі стронгмену, боксу тощо. Крім того, Wolves Cheer PRO є організатором перших Всеукраїнських змагань груп підтримки команд з американського футболу, які відбулися влітку 2018 року в місті Вінниця. У чемпіонаті взяли участь близько десяти колективів з усієї України.

Команду Wolves Junior Cheerleaders створили у 2017 році.

— Ідеєю стало розширення клубу «Вінницькі вовки» та створення молодших команд з американського футболу та черлідингу, оскільки старші команди в цих напрямах уже існували. З часом охочих та вікових груп ставало все більше! Зараз на рахунку нашої танцювальної сім’ї — п’ять вікових груп, — розповідає тренерка молодшої групи вболівальниць Ірина Паламарчук.

Для дітей перші два заняття безкоштовні. Аби потрапити до команди, потрібно лише бажання, цілеспрямованість, готовність працювати в команді, швидко запам’ятовувати нову хореографію, працювати над своїм тілом та отримувати задоволення від класного та корисного проведення часу.

— Тренування — двічі на тиждень, одна-півтори години. Коли готуємось до виступів, тренування проходять довше та частіше. Без травм — ніяк. Черлідинг нараховує окрім танцювальної частини, ще велику кількість командних підтримок, тому ми завжди наголошуємо на зібраності та сконцентрованості дівчат, де похибок не має бути, — говорить Ірина. — Кожен тренер робить свій вклад у створення хореографії, щоб кожна композиція відповідала віку та можливостям команд. Звичайно, стимулом і частим натхненням є закордонні професійні команди підтримки, які й внесли основу в цей вид спорту. Кожен з нас націлений на те, щоб праця наших вихованок не стала непоміченою й ми прославляли наше місто на нових майданчиках країни та світу.

Дівчата-учасниці команди Wolves Junior Cheerleaders — надзвичайно талановиті не лише в черлідингу. Кожна з них має й інші захоплення.


Олександра Томчук, 15 років. Займалася футболом у складі жіночої молодіжної команди Вінниці. За її словами, наразі футбол — це хобі. Дівчина займається також поглибленим вивченням польської та англійської мов.Ляліна Сорока, 15 років. Одна із засновниць та тренерок секції по черлідингу у школі-гімназії №2.Анастасія Кулакова, 15 років. Займається також малюванням у цифровому напрямі Digital.Софія Кудрань, 15 років. Займається також йогою, вивчає англійську та французьку мови.Софія Сергійчук, 15 років. Одна із засновниць та тренерок секції по черлідингу у школі-гімназії №2.Анастасія Маєвська, 13 років. Займається також гімнастикою та вивченням англійської мови.Аня Лускало, 13 років. Займається музикою та грою на фортепіано з восьми років, англійською мовою — з трьох років.


Черлідинг — це постійна робота задля самовдосконалення. Редакція Vin-people бажає «Вінницьким вовчицям» цілеспрямнованості та натхнення на цьому шляху та здобуття нових нагород.


Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані учасницями команд-вболівальниць спеціально для Vin-people.