ТОП-10 найпопулярніших екотоварів, які обирають вінничани

З кожним роком все більше країн відмовляються від  використання поліетиленових пакетів, пластику та товарів, які зашкоджують навколишньому середовищу.  Кореспондентка Vin-people разом із вінничанкою Мілою Поворознюк підготували для вас ТОП-10 найпопулярніших товарів,  які так люблять вінничани.  

  1. Бамбукові зубні щітки. Безпечна альтернатива пластиковим щіткам, які розкладаються більше ніж пів тисячоліття, і на сьогоднішній день їх не приймають на переробку. Основа екологічної щітки – бамбук та нейлон. Таким чином вона на 95% екологічна. Після використання дерев’яну основу можна спалити або відправити в компост, а нейлонові щетинки витягнути і відкласти, щоб здати на переробку, коли його почнуть приймати.

2. Еко-мішечки з бавовни альтернатива поліетиленовим пакетам, які розкладаються до 500 років, і через які помирають птахи, риби та тварини. Виготовлені вони з натуральної тканини. Такі мішечки багаторазові, тому одного комплекту може вистачити на багато років, завдяки чому вдасться зекономити сотні поліетиленових пакетиків.

3. Люфа. Натуральна альтернатива поролоновим губкам. Це натуральна губка із сімейства гарбузових, яка вирощується у теплих країнах світу. Можна використовувати як у побуті, так і для тіла. Однієї такої губки вистачає від 4 місяців до року миття посуду . Потім може бути компостована.

4. Авоськи з бавовни. Одна авоська може прослужити багато років, заміняючи собою поліетиленові пакети, які мало хто приймає на переробку, а самі по собі вони розкладаються сотні років на мікропластик, забруднюючи ґрунт та воду.

5. Менструальні чаші. Один тампон або прокладка розкладаються 300-700 років. Менструальна чаша – це виріб із медичного силікону, який може змінити до тисячі таких засобів індивідуальної гігієни. Можна використовувати від 5 до 10 років. Зекономити кошти та врятувати природу.

6. Багаторазову бамбукові соломинки для напоїв в наборі з яким часто продається щіточка для їх очищення.

7. Багаторазові спонжі для вмивання. Це ідеальний варіант заміни ватних дисків. Хоча ватні диски натуральні, продають їх зазвичай в поліетиленових пакетах, які ми викидаємо.

8. Безпечні палички для вух основа яких зроблена з бамбуку. Замінивши свої пластикові палички на природні ви врятуєте не одну сотню риб та птахів, які давляться ними після того, як вони потрапляють в океан.

9. Природній квасовий антиперспірант. Повністю екологічний продукт в натуральній упаковці, чудова альтернатива хімічним дезодорантам.

10. Паперові контейнери для сортування сміття. Свідомість берегти природу починається з дому, тому багато вінничан все частіше починають виготовляти спеціальні паперові баки для сортування побутових та харчових відходів, які здають на переробку.

Автор: Соломія Романова

Фото надані Мілою Поворознюк власниці інтернет-магазинчику «green_lady_uk» та взяті із сторінки «ecochado»