Акробати зі всієї України приїхали у Вінницю позмагатися за першість (Фото)

Акробати з дев’яти областей України приїхали у Вінницю на чемпіонат України зі спортивної акробатики серед дорослих. 146 учасників віком від 12 до 20 років показували складні акробатичні композиції в спортивному комплексі «Авангард». Про змагання читачам Vin-people розповіла керівник Вінницької обласної дитячо-юнацької спортивної школи зі складно-координаційних видів спорту Наталія Голяк.

— Наша школа культивує три види спорту: спортивна акробатика, стрибки на акробатичній доріжці та стрибки у воду. У даний час у спортивному комплексі «Авангард» проходять триденні змагання «Чемпіонат України зі спортивної акробатики серед дорослих». Ці змагання є відбірковими до штатної збірної команди України, яка поїде наприкінці травня у Швейцарію на чемпіонат світу зі спортивної акробатики, — розповідає Наталія.


Змагання почалися зі знайомства з кожною областю, яка приїхала позмагатися за першість, гімну України, відзначення найкращих спортсменів, а також запальних танців від гостей заходу.


 

 

Далі почались самі змагання та акробатичні виступи. Спортсменам дали п’ять хвилин на розминку, після чого відбулись трихвилинні виступи.Вінницьку область представляють десять спортивних складів, які за три дні покажуть 30 номерів (кожен склад — по три номери).

— Наші вінницькі спортсмени є дуже сильними представниками даного виду спорту, вони завжди посідають на чемпіонатах України та світу призові місця. Команда Вінницької області складається з 24 спортсменів. Усі вони є членами збірної команди України, — каже Наталія Голяк.

 


Інна Капланська, Олена Вихованець та Ірина Хижняк входять до найстаршої жіночої групи з акробатики. Торік дівчата зайняли третє місце на Кубку світу з акробатики в Лас-Вегасі. Акробатикою дівчата займаються з шести років. Разом виступають близько п’яти років. У 2017 році дівчата зайняли друге та третє місця на чемпіонаті Європи.

 


За словами учасників, під час виступів для них важлива не лише професійність номерів, а і їхня естетична складова.


— Ми з дівчатами покажемо три комбінації під класну музику, — каже учасниця змагань Єлизавета Крот. — Для кожної нової композиції шили новий костюм на замовлення, аби кожен наш виступ був не лише професійним, а й дуже гарним.Учасники не приховують хвилювання перед виступом та зазначають, що за кожним з них стоїть велика праця.


— Спортивною акробатикою я займаюсь уже вісім років. Шість років займався стрибками на акробатичній доріжці, а останні два роки разом з Дарією виступаємо в парі. Сьогодні ми підготували три композиції. У нас буває по два-три тренування на тиждень, кожне з яких триває близько чотирьох годин. Практично весь час проводимо в підготовці до виступів. Мені дуже подобається цей спорт та успіхи, яких ми в ньому досягаємо, — ділиться емоціями Павло Кобець.

 

Варто також зазначити, що спонсором заходу стала наша вінницька мінеральна вода «Барчанка».

 


Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото авторки