Вінничани все частіше купують нерухомість на Кіпрі

Усе частіше вінничани купують нерухомість для бізнесу або для життя за кордоном. Які переваги та ризики таких покупок, на що варто звернути увагу та яких змін чекати на місцевому ринку кореспондентці Vin-people розповів засновник компанії «Приватне агентство нерухомості» Олександр Пахольчак.

— Народився та виріс я на Шаргородщині. Пізніше вступив до Одеського державного університету внутрішніх справ, після закінчення якого навіть деякий час працював за спеціальністю. Але зрозумівши, що це не моє, почав шукати іншу роботу. Досить довго працював менеджером в автосалоні «Форд», де вчився здійснювати продажі та спілкуватися з великою кількістю різних людей. Постійно займався самонавчанням та хотів у житті досягнути чогось більшого. Так потрапив у бізнес з нерухомості, — розповідає Олександр.

У лютому 2018 року Олександр відкрив власну компанію нерухомості «Приватне Агенство Нерухомості», маючи на меті створити центр найякісніших рієлторських послуг у місті.
— Коли людина хоче купити або подати нерухомість, їй потрібно уважно підійти до вибору людей, з якими вона працюватиме. Агент має працювати обов'язково чесно. Це означає, що в нього має бути все відрито, — говорить Олександр. — Агент має розповісти, скільки років він на ринку, який відсоток комісії бере собі. Важливо, щоб покупець і продавець знали, що агент не бере відсоток з обох сторін, адже неможливо представляти інтереси відразу покупця та продавця. Необхідно також, щоб агенція, через яку ви купуєте або продаєте, чи агент нерухомості, були оформлені та сплачували податки. Хоча необов'язково, але бажано, щоб агенція мала печатку. А найголовніше, звісно, довіра — якщо клієнт довіряє своєму агенту, їхня співпраця приречена на успіх.

На Вінниччині ринок стабільний, спостерігається незначне зростання цін на п'ять-десять відсотків до кінця року. Усе частіше вінничани почали купувати житло за кордоном. Одним з найпопулярніших напрямів наразі є Кіпр. Зручне розташування, усього 2,5 години польоту, часті й недорогі авіарейси та квартири за цінами як у Вінниці роблять свою справу.

— Мені пропонували займатися продажем за кордоном представники з багатьох країн Європи. Вивчаючи інформацію, я зрозумів, що найцікавішим та вигіднішим для інвестицій та проживання на сьогодні є північний Кіпр. Ціни на квартири практично такі самі як у великих містах України, а рентабельність — набагато вища, — розповідає Пахольчак. — Є також низка позитивних причин, через які там вигідно купувати житло: 320 сонячних днів на рік та м’яка зима, практично нульова латентність злочинності, англійськомовні школи. Уже сьогодні серед вінничан та взагалі українців попит на нерухомість у тій місцевості дуже великий. Серед всіх іноземців, що проживають на північному Кіпрі, українців аж 24%. Тому часто у барах або магазинах можна почути українську мову.Агентство нерухомості «ПАН» досить активно займається продажем нерухомості на Кіпрі. Уже мають перевірених забудовників, які здають об’єкти вчасно, та десятки задоволених клієнтів, що отримали ключі від власного житла.

— Варто зазначити, що за останні кілька років на Кіпрі спостерігається різке зростання цін. У середньому за рік нерухомість дорожчає на 10%. На сьогодні квартиру, скажімо, не на першій лінії біля моря, а в районі 700 метрів, можна купити й за 35 тисяч євро. Юридичні консультації ми надаємо. На місці також можна отримати консультацію юриста, — пояснює Олександр. — Ми також пропонуємо тури за нерухомістю, щоб клієнти могли на власні очі побачити, які саме об’єкти ми пропонуємо. У таких турах компанія забудовника надає безкоштовне житло, транспорт та проводить екскурсії по місцях, де продають нерухомість.

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані Олександром Пахольчаком