Вінничанка здобула «золото» на третьому етапі Кубку світу з лижних перегонів

Двадцятитрирічна біатлоністка Ірина Буй з міста Бар, що на Вінниччині, знову летить в Україну з перемогою. Дівчина отримала золоту та срібну медалі в німецькому місті Фінстерау, де триває третій етап Кубку світу з лижних перегонів та біатлону. Емоціями дівчина поділилась з кореспонденткою Vin-people.

— Ще з дитинства займаюсь спортом з 15 років, після вступу до коледжу, почала займатись ним професійно. Завжди намагаюсь покращувати свої результати та на всі сто відсотків віддаватись на кожному зі змагань, — розповідає Ірина Буй.

 

Попри те, що в дівчини немає пальців на лівій руці, вона все життя йде до кращих результатів. Вперше спортсменка дебютувала на міжнародній арені у 2011 році, взявши участь у змаганнях з лижних гонок і біатлону. І вже у 2012 році її зарахували до складу паралімпійської збірної України. Через рік дівчина стала чемпіонкою світу та шестикратною призеркою чемпіонатів світу.

— Цьогоріч ми виступаємо великою командою. Нас 50 осіб, включаючи тренерський склад. На першій гонці я виборола срібло (спринт 7,5 км). Наступного дня – золото (індивідуальна гонка 15 км , чотири вогневих рубежі), — говорить Ірина. — За кордоном проводжу дуже багато часу, ми постійно тренуємось: десять місяців тренувань і лише два місяці вдома. У березні планую приїхати додому.

 

Паралімпійська збірна команда України лише за перші три змагальних дні етапу Кубка світу з лижних перегонів та біатлону, що проходить в німецькому Фінстерау, завоювала 14 нагород, серед яких три золотих, п'ять срібних та шість бронзових медалей.

 

Авторка: Соломія Романова

Фото надані Іриною Буй