«Соціальна перспектива» відстоює права вінницьких студентів з інвалідністю

Громадська організація «Соціальна перспектива» існує від серпня 2015 року. Її очільниця Ганна Давиденко розповіла кореспондентці Vin-people, що ідея створення проєкту виникла під час боротьби за права студентів з інвалідністю.

 

— Це була ідея самих студентів з інвалідністю з одного боку, їхніх батьків та викладачів інституту — з іншого, — розвідає Ганна Давиденко. — Дуже сумно спостерігати оці перипетії, коли наші студенти з інвалідністю розуміють, що окрім свого рідного навчального закладу вони більше нікому не потрібні, і що єдиний, хто створює їм умови для навчання — це не державний заклад, а державі, в особах місцевої влади, зокрема, вони не потрібні. Тоді студенти, їхні батьки та викладачі об’єднались у громадську організацію, яка визначила свою головну мету — захист прав людей з інвалідністю.

 

Варто зазначити, що час і життя вносить свої корективи, тому діяльність організації з часом розширили — сьогодні вона займається всіма питаннями, які торкаються рівності прав і можливостей громадян.

— Це і, скажімо, захист політичних прав жінок — ми організовуємо форуми різні, — наголошує Ганна Давиденко. — До нас за допомогою звертаються люди поважного віку. Юристи нашої ГО надають безкоштовну правову допомогу. Усі питання, які можуть стосуватися допомоги у відстоюванні прав різних верств населення, ми вирішуємо.

Головні питання, якими займається ГО «Соціальна перспектива», — різноманітні проєкти, які стосуються захисту прав людей з інвалідністю та їхньої освіти. Діяльність організації торкається всіх сфер суспільного життя.

 — Нещодавно наша ГО стала ініціатором і провела «Перший вінницький форум жінок області». Ми говорили й про жінку в політиці, і про жінку-підприємницю, — згадує очільниця організації. — Ми привезли класних спікерок, які досягли успіхів і ділилися власним досвідом. Ми допомагали встановити зв’язки нашим місцевим лідеркам і знайти партнерів з-за кордону чи в Україні. Повторюсь, наші юристи систематично надають консультації для всіх верств населення, які до нас звертаються й потребують допомоги.

Випускниця Вінницького інституту університету «Україна», а нині вже співробітниця вище вказаного закладу Наталя Чорноус розповіла про те, як завдяки ГО «Соціальна перспектива» вдалося реалізувати свій проєкт:

— Мій проєкт називається «Толока. Толерантність. Освіченість. Креативність». Проєкт проводили двічі. Вперше, за підтримки ГО «Соціальна перспектива», відбувся захід для студентів з інвалідністю та їхніх батьків. Започатковану нами ініціативу підтримав фонд родини Богдана Гаврилишина. Тоді я написала проєкт, виграла його в рамках проєкту «Молодь змінить Україну», отримала мінігрант. Тож цей захід провели ще раз, але масштабніший — не лише для студентів з інвалідністю, але й для жителів міста Вінниці, дітей з інвалідністю та їхній сімей. Реалізація проєкту тривала кілька днів — були ігри, майстер-класи, круглі столи, учасники мали змогу малювати картини з професійними художниками, виготовляти ляльки-мотанки, створювати найрізноманітніші аплікації й таке інше. А наприкінці була проведена виставка для всіх вінничан.

Щодо активності «Соціальної перспективи», варто зазначити, що нещодавно громадська організація підготувала два проєкти-рішення на сесію Вінницької міської ради — по парку «Хімік» і «Про захист тварин від жорстокого поводження». Наразі третя ініціатива стосуватиметься повторного розгляду податку на землю в межах міста Вінниці, який зріс вдесятеро. Тож, можна упевнено сказати, що спектр діяльності ГО досить широкий, охоплює всі віхи суспільного життя та розв’язує всі значущі питання, які виникають у вінничан.

 

Авторка: Вероніка Ганай

Фото надані Ганною Давиденко