Кризовий центр «Дім Мама» вберіг від дитячих будинків 116 малюків

Уже понад три роки неподалік від Вінниці функціонує центр, де проживають жінки, які страждають від домашнього насилля або перебувають у складних життєвих обставинах. За такий досить короткий період функціонування центру вже вдалось врятувати від дитячих будинків 116 діток. Про це журналістці Vin-people повідомила засновниця кризового центру «Дім Мама», 36-річна Ольга Череватова.

— Виросла я у Вінниці. З дитинства мріяла, щоб мої батьки взяли з дитячого будинку мені братика або сестричку, бо зростала я сама. Навіть був такий випадок, коли я лежала в лікарні із запаленням легень і дуже прив’язалась до хлопчика-сироти, який лежав у сусідній палаті. Я носила його на ручках, міняла йому підгузки й мріяла, що колись буду допомагати дітям, — згадує жінка.Ольга виросла, стала дорослою жінкою, вийшла заміж та народила троє чудових діток. Але мрія про те, щоб допомагати дітям, які живуть без батьків, її не полишала. Вона частенько просила чоловіка піти на такий серйозний крок, але він не погоджувався, оскільки боявся, що не зуміє полюбити чужу дитину так само сильно як рідну.

— З донечкою ми постійно їздили в дитячі будинки, дарували дітям подарунки, возили солодощі, — ділиться спогадами жінка. — В якийсь момент я зрозуміла, що в нас багато саме соціальних сиріт, адже переважно всі дітки мають матерів, які перебувають у складних життєвих обставинах. І я взяла за мету допомагати саме дітям. У мене виникла ідея купити будинок і зробити в ньому центр, де б дітки могли проживати з мамами. Через інтернет знайшла будинок неподалік від Вінниці й з чоловіком вирішили його купити. На той момент він коштував 60 тисяч доларів і ще на 40 тисяч я зробила перший побутовий ремонт.

1 червня 2016 року центр офіційно відкрили. 600 квадратних метрів, чотири поверхи й декілька кімнат — те, з чого починав свою роботу «Дім мами». Спочатку Ольга робила все сама, і лише за пів року почали масово долучатись благодійники, які потроху забезпечували матерів усім необхідним.

— Сьогодні в нас проживає більш ніж 20 матерів з дітками. Я до сьогодні знаю кожну з матерів, які проживали або живуть у «Домі Мама», — каже засновниці. — Як правило, більшість матерів, які проживають у нас, самі виросли в дитячих будинках і вони не вміють багато чого робити по дому. Ми їх усього навчаємо. У нас є певний графік чергувань — усі мами по черзі готують їсти, прибирають та доглядають за малюками. Ми не шукаймо родини — зазвичай, родини шукають нас через соціальні служби. У нас проживають мами з багатьох областей і навіть є одна зовсім юна мама, яка приїхала до нас з Молдови.

«Дім Мама», який заснувала Ольга Черевaтовa, в Україні називають одним з кращих. Там дуже гарно, яскраво та затишно. Кухня пахне випічкою та свіжою їжею. Жінки в прямому сенсі тут починають життя з чистого аркуша: навчаються хатньої роботи, освоюють кулінарію, знаходять роботу й навіть закінчують курси для майбутнього працевлаштування. Був випадок, коли в однієї з матерів почались пологи, і поки приїхала швидка, жінки самостійно їх прийняли й навіть перерізали пуповину.

— Ми не ставимо обмеження по часу проживання в центрі, але всі мами мають бути зайняті роботою. Відразу видно матерів, які нічого не хочуть робити, я таких виганяю. А ті, які хочуть навчатися й потребують допомоги, працюють і не лінуються. Нещодавно одна з жінок, яка в нас жила, зібрала кошти на невеличке житло, знайшла роботу й поїхала жити, — говорить Черевата.

 Останнім часом в Ольги почали опускатись руки через те, що всі витрати на утримування центру вона платить з власного сімейного бюджету. І навіть планувала закрити його, адже грошей просто не вистачало. Та все ж вдалось зібрати кошти завдяки небайдужим людям.

— Важко все це тягнути на собі, але, дякуючи людям, які постійно долучаються, центр функціонує. Ми вдячні абсолютно всім, хто нам допомагає й підтримує нас, адже ці люди неймовірні. Я дякую їм, що вони в мене є, — додає Ольга.

Усі охочі можуть допомогти центру «Дім Мама», переказавши кошти на рахунок «ПриватБанку»: 5168742701875860 (Ольга Череватова).

Центр знаходиться за адресою: вул. Верхня Нагірна, 38, село Лука-Мелешківська, Вінницький район, Вінницька область.

Телефон гарячої лінії: 093 006 68 22.

Речі можна надіслати за адресою: Хмельницьке шосе, 145 на ім’я Ольги Череватової, або на відділення «Нової пошти» у місті Вінниця, попередньо домовившись із засновницею центру за телефоном: 067 430 5535.

 

 

Авторка: Мирослава Слободянюк

Фото надані Ольгою Череватовою