Понад п’ять років вінницький благодійний фонд допомагає дітям рятувати зубки

Благодійний фонд «Майбутнє без болю» вже п’ять років допомагає запобігати стоматологічним хворобам та лікувати їх. Голова фонду, вона ж — співзасновниця стоматологічної клініки «Левіка» Інна Дорохіна розповіла кореспондентці Vin-people про діяльність фонду.

— Спочатку виникла ідея ходити з тренінгами на уроки в школи — навчати дітей доглядати за зубами й усіляко намагатися показати їм, що лікар — це не страшно, а вчасне звернення до нього запобігає розвитку проблеми. Заняття проходили у вигляді інформаційної гри. Діти із задоволенням слухали й активно брали участь в обговореннях. Тобто спочатку була громадська діяльність. Пізніше ми вирішили залучати різних лікарів до просування профілактичних питань зі збереження здоров’я. Так виник фонд, — розповідає жінка.За її словами, у фонду є два напрями діяльності. Громадська діяльність — це розповсюдження ідеї профілактики здоров’я та здорового способу життя. У межах нього проводять заходи, до яких залучаються спеціалісти з різних галузей медицини. Другий напрям — благодійний.
— Ми побачили, що такий фонд корисний для громади, адже багато батьків не звертаються до лікарів вчасно, тому інформування та робота з батьками навчає ставитися до профілактики здоров’я правильно та відповідально, — каже Інна Дорохіна. — Втім, є дітки, які не можуть отримувати ні знання, ні вчасну якісну допомогу, адже стоматологія досить дорога. Тому діти з малозабезпечених сімей часто звертаються дуже пізно. Вони потребують як інформаційної, так і фінансової підтримки. Ми залучаємо партнерів та небайдужих людей, аби допомогти таким дітям. На нашому сайті завжди є інформація про тих, хто найперше потребує стоматологічної допомоги.

Волонтери фонду взяли на себе ініціативу проводити громадську профілактичну роботу в дитячих будинках.

— Ми їздимо до дітей та даруємо їм профілактичні засоби догляду за ротовою порожниною: щітки, зубні пасти. Перед кожною поїздкою оголошуємо збір таких засобів. Кожен може долучитися, поклавши в спеціальний кошик зубні щітку чи пасту. Зазвичай, люди радо долучаються до таких заходів, — коментує лікарка.Партнерами фонду є багато клінік: «Левіка», «Гіпократ», «33 богатиря», «Центр В» та інші. Долучаються також студенти та малі приватні стоматологічні кабінети.

— Часто ми робимо свята, щоб привернути увагу оточення до питань здоров’я. Напрями роботи постійно змінюються, враховуючи потреби людей. Ми завжди відкриті до нових ідей, — зазначає Інна.

Авторка: Людмила Салтан

Фото надані Інною Дорохіною