Жінка з ДЦП допомагає влаштуватись на роботу людям з інвалідністю

Уже 20 років громадська організація «Паросток» створює можливості для повноцінного життя молоді з інвалідністю у Вінниці. Голова організації Ірина Саранча розповіла про її діяльність кореспондентці Vin-people.
— Головною метою організації є задоволення та захист законних соціальних, економічних та інших спільних інтересів своїх членів, людей з інвалідністю, осіб, що живуть з ВІЛ/СНІДом, онкохворих та інших соціально незахищених категорій молоді та дорослих шляхом створення для них умов позитивно орієнтованої соціальної особистості, її повноцінної самореалізації, що буде сприяти підвищенню рівня соціальної адаптованості цих категорій молоді та дорослих у суспільстві, — коментує жінка, яка є сама інвалідом з дитинства II групи (ДЦП). — Ми надаємо соціальну та юридичну допомогу особам з інвалідністю та членам їхніх родин для інтеграції в соціумі та розвитку соціальних навичок. Також надаються консультації з репродуктивного здоров’я для осіб з інвалідністю та членам їхніх родин. Для осіб з інвалідністю особливо важким питанням є працевлаштування, тож ми всіляко допомагаємо з цим. Громадська організація влаштовує рекреаційні подорожі для молоді з інвалідністю, сприяє розвитку хоспісної та волонтерської допомоги на Вінниччині, організовує денну зайнятість осіб з вадами інтелектуального розвитку.

— Щомісяця ми надаємо послугу денного догляду для 16 осіб з глибокою та помірною інтелектуальною недостатністю, які за віком не можуть отримувати їх у навчальних та реабілітаційних закладах, проте потребують постійного спілкування, розвитку та допомоги у вирішенні життєвих ситуацій та інтеграції в соціумі, — каже Саранча. — Для них проводяться різні заняття з формування соціальних вмінь та навичок, тістопластики, формування навичок письма та культури зв’язного мовлення, арт-терапія, ігротерапія, курс приготування їжі та самообслуговування, трудотерапія та музикотерапія тощо. Заняття такі всім подобаються й дуже допомагають.

 

Організація має дві ставки соціальних працівників, які фінансуються з міського бюджету, бухгалтера та психолога, 136 членів організації, десять волонтерів, які надають соціальні послуги в рамках діяльності центру соціальних послуг для малозабезпечених категорій молоді. У 2012 році Вінницька міська рада надала ГО «Паросток» офісне приміщення —165,3 кв.м для реалізації програм організації.

— ГО «Паросток» за період своєї діяльності вже реалізувала понад сотню соціально важливих проєктів, підтриманих міжнародними донорськими фондами та місцевою владою, — зазначає голова організації. — Серед них — такі як «Пральня «Паросток» з безкоштовного обслуговування людей з обмеженими фізичними можливостями, «Запобігання дискримінації осіб з інвалідністю в доступі до соціальних та медичних послуг», «Твоє майбутнє у твоїх руках» з працевлаштування молодих інвалідів, «Ігротека для дітей та молоді з інвалідністю» для забезпечення процесу навчання та розвитку дітей та молоді з важкими ураженнями рухового апарату та вадами розумового розвитку вдома за допомогою розвивально-корекційних ігор, а також багато інших успішних проєктів.

 

Один з проєктів громадської організації «Паросток» — «Кожен шлях починається з розуміння». Ці слова добре зображають те, яким має бути ставлення до інвалідів та людей з особливими потребами в суспільстві.
 

Авторка: Людмила Салтан

Фото надані Іриною Саранчою