На конкурс «Жінка Вінниччини» подали рекордну кількість заявок

У приміщенні департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької облради відбулася пресконференція щодо відкриття п’ятого проєкту «Жінка Вінниччини — 2020». На зустріч з журналістами приїхали майже всі діти, життя яких змінилось після проєкту Vin-people.— У цьому році ми проведемо вже ювілейний п’ятий раз неповторне свято жіночності та краси «Жінка Вінниччини». Наш проєкт об’єднує найталановитіших жінок у різних соціальних сферах. Але найголовніше, проєкт має благодійну мету — здійснити мрію дитини. Цього року це мрія ходити 15-річної Вікторії Давискиби, — розповідає організаторка проєкту, депутатка й голова постійної комісії з питань освіти, культури, сім’ї та молоді, спорту та туризму, духовності та історичної спадщини Вінницької обласної ради Людмила Станіславенко.


Цьогоріч на конкурс надійшла рекордна кількість заявок від жінок зі всієї області — 480 охочих, з яких відібрали 65.

— До 20 березня кожен охочий матиме можливість проголосувати за найдостойнішу жінку в тій чи іншій номінації. Захід відбудуться вже через місяць, 26 березня, у самісінькому «серці» Вінниці — ресторані Mont Blanc. За два тижні до заходу ми почнемо продавати квитки, а всі отримані з продажу кошти підуть на лікування Вікторії, — говорить Людмила Анатоліївна.

 

Діти яким вдалось допомогти

 

Ірина Ящук — на лікування дівчинки зібрали 32 тисячі гривень

Діагноз Ірини — S-подібний лівобічний грудо-поперечний лівосторонній сколіоз зі значним порушенням функцій хребта. З восьми років у Ірини вже був статус дитини-інваліда з діагнозом «S-подібний грудо-поперечний лівосторонній сколіоз третього ступеня зі значним порушенням функцій хребта». Під час збору коштів викривлення хребта досягнуло другого ступеня.

Завдяки благодійникам дівчинці зібрали кошти на лікування. Після операції та реабілітації зріст дівчинки збільшився на десять сантиметрів. Сьогодні Іринка веде активний спосіб життя, вийшла заміж та народила дівчинку. 

Ірина Химич — на лікування унікальної вінничанки в Бостоні зібрали 180 тисяч гривень

Діагноз Іринки — вкрай рідкісна генна мутація — синдром Хатчинсона-Гілфорда, який ще називають прогерією (передчасним старінням). Щодня юна вінничанка вимушена боротися з хворобами, які виникають у людей літнього віку: облисіння, артрит, серцеві захворювання, інсульт. Для нормальної життєдіяльності, окрім постійного лікування та реабілітації, дівчинці постійно потрібні вітаміни. Іринкою зацікавились у Бостоні. Медики дистанційно спостерігали за нею та надавали консультації в онлайн-режимі. Родині запропонували, аби Іринка пройшла обстеження та лікування в Сполучених Штатах Америки, що вдалось завдяки конкурсу.

Артур Мельниченко — на лікування хлопця зібрали 450 тисяч гривень

Діагноз — дитячий церебральний параліч (ДЦП). Рідні Артура 15 років не полишали надію та робили все можливе для того, щоб допомогти йому: відвідували реабілітаційні заклади України, використовували всі можливі методи лікування — від традиційних до народних. В Артура деформовані стопи, внаслідок чого йому дуже боляче ходити.

В ізраїльській клініці «Рамбам» хлопцю провели операцію. 

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото авторки