Незряча дівчина з Крижопільщини просить допомогти врятувати її маму

Двадцятитрирічна незряча дівчина Наталія Мартинюк просить усіх небайдужих допомогти врятувати її матір — 49-річну Світлану Мартинюк, яка захворіла на рак кишечника й потребує довгого та дорогого лікування. Про своє життя дівчина розповіла кореспондентці Vin-people.

— Народилась і проживаю я в селі Городківка. Це Крижопільський район Вінницької області. До 16 років зі мною все було добре: я навчалась у школі як і всі, мріяла про те, що буду жити десь окремо від батьків, матиму власну родину. Раптом різко в мене почав підійматися тиск. Спочатку не звертали увагу. Якось різко головні болі стали сильнішими й зір різко просто пропав. Ми поїхали до Києва — там лікарі сказали, що ми ледь встигли, адже тиск настільки високий, що несумісний з життям. Там же нам сказали, що через тиск у мене повністю атрофувались очні нерви й бачити я більше не буду. Причини ніхто так і не назвав, — з болем згадує Наталія. — Відразу було дуже важко — я ж все життя бачила дуже добре, а тут різко зір пропав. Разом і батьками вчилася все робити заново: і ходити, і їсти, і користуватись телефоном.Коли дівчині було 19 років, вона знайшла хлопця, який покликав її заміж, але щастя дівчини було недовгим, чоловік почав пити й навіть підіймати на неї руку. Попри те, що вона була на другому місяці вагітності, змогла наважитись піти від тирана й повернулась до батьків.

— Коли народився Ярославчик, справжньою опорою для мене стали, як завжди, мама й тато. Вони допомогли мені навчитися не лише самій усе робити по дому, а й навчили, як можна доглядати за сином, — говорить дівчина.
І коли здавалося, що вже все найгірше позаду, сім’ю дівчини спіткало нове горе. У грудні минулого року мамі Наталії діагностували рак кишечника.

— У грудні мамі раптово стало погано — занепад сил та постійна втома. Я їй кажу — здай аналізи. Вона поїхала в нашу району лікарню, там дізнались, що в неї дуже низький гемоглобін. Через це її поклали в одну з вінницьких лікарень, де вона здала аналізи на онко, і там підтвердили найгірше: злоякісна пухлина сигмоподібної кишки в кишечнику. 28 січня їй вже зробили операцію й видалили пухлину, 29-го в неї відкрилась кровотеча і їй видалили ще яєчники, — каже дівчина. — Зараз тато з мамою, і я вдома залишилась сама із сином. Дуже хочу, щоб маму врятували, вона моя підтримка.

Після оперативного втручання жінка потребує довгої реабілітації та курсу хіміотерапії. Світлана все життя пропрацювала в садочку вихователькою, а її чоловік працює далекобійником і зараз взяв відпустку, щоб допомагати дружині та доньці. Щоденно на лікування сім’я витрачає від 3000 гривень, а попереду ще курс хіміотерапії. Сім’я потребує допомоги. Усі охочі долучитися до збору коштів, можуть перерахувати гроші на картку «ПриватБанку»: 4149 4991 4050 5684 (Мартинюк Наталія Володимирівна).

Авторка: Соломія Романова
Фото надані Наталією Мартинюк