Журналістки Vin-people подарували перинатальному центру монітори для контролю дихання

Журналістки Vin-people відвідали діток у Вінницькому обласному перинатальному центрі лікарні імені Пирогова, де щодня рятують життя недоношених новонароджених. Дівчата принесли багато життєво необхідних для малюків подарунків, серед яких апарати для контролю дихання, ортопедичні індивідуальні подушечки та необхідні капіляри для газового аналізатора.

— У 2013 році відкрився наш перинатальний центр, а через три роки відкрили відділення інтенсивної терапії, де ми знаходимось сьогодні. Відділення розраховане на п’ятьох діток, але залежно від того, як народжуються дітки, ми можемо відразу надати допомогу вісьмом малюкам. Приблизно за рік у нашому відділенні на лікуванні перебуває 250 дітей, — пояснює завідувачка відділення інтенсивної терапії новонароджених обласного перинатального центру ВОКЛ ім. М. І. Пирогова Тетяна Наліжита.
Сьогодні у центр принесли маленьку дівчинку, яка народилась на 32 тижні вагітності. Крихіткою відразу почали опікуватись лікарі. У сусідньому інкубаторі вже активно перебирають ніжками двійнятка, які вже два тижні знаходяться на виходжуванні.

— Нещодавно я прийшла сюди писати статтю про цей центр. Моєму захопленню немає меж. Дівчатка, які незважаючи на маленьку заробітну плату, віддаються роботі на повну, власноруч плетуть шкарпетки й шапочки малесеньких розмірів, та понаднормово працюють, рятуючи маленькі життя. Водночас у центрі є багато проблем, які потрібно вирішувати вже. І я вирішила їм допомогти, — розповідає головна редакторка Vin-people Мирослава Слободянюк. — Окрім журналістики я займаюсь благодійністю й активно допомагаю людям. Тому я вирішила зробити хоча б маленький вклад для допомоги діткам. Ми з чоловіком купили спеціальні капіляри до газового аналізатора, які дуже дорогі й просто життєво необхідні новонародженим. Про свою ідею розповіла колегам, вони мене активно підтримали.Недоношені діти мають схильність до синдрому раптової смерті, тому їм дуже потрібні спеціальні мобільні монітори дихання, які допомагають контролювати й відстежувати дихання малюків щосекунди.

— Окрім особливих капілярів, моєю метою було купити декілька моніторів дихання. Моя колега активно зайнялась цим і разом з друзями купили такий. Ще я кинула клич на сторінці у Фейсбуку — багато з моїх друзів також відгукнулись і захотіли допомогти. За зібрані кошти мені вдалось замовити багато потрібних речей через спеціальний сайт, де є все малесеньких розмірів. Серед цих речей: монітор дихання, ортопедичні подушки, шкарпетки, рукавички та підгузки, — додає Мирослава.Недоношена дитина потребує додаткового тепла й ретельнішого  контролю температури тіла. Контроль температури тіла дитини проводиться щонайменше чотири рази на добу. Малюків одягають у спеціальні шапочки та шкарпетки, які зігрівають їх, коли вони лежать в апараті.— Ми дуже вдячні кожному, хто допомагає нашим діткам, адже навіть найменша допомога — це не лише підтримка діток та їхніх батьків, а й персоналу, який бачить, що його роботу цінують, — каже Тетяна Неліжита. — Ми також дуже потребуємо спеціальних восьминіжок, які є індивідуальними для кожного. Це спеціальні іграшки, які малюк тримає в рученятах, думаючи, що то материнська пуповина, та відчуває себе спокійніше.

Авторка: Соломія Романова
Фото авторки