Вінницькі студенти здали кров задля порятунку воїнів АТО

Студенти Вінницького транспортного коледжу провели акцію «Здай кров — збережи життя воїну України», метою якої була здача крові для воїнів АТО та вінничан, які потребують ферментів крові. Представники Вінницької обласної станції переливання крові обладнали в закладі спеціальне приміщення, де всі охочі могли долучитися до ініціативи й стати донорами. Про акцію та її результати ми вирішили розповісти читачам Vin-people.

— Для того, щоб запросити до закладу лікарів Вінницької обласної станції переливання крові, попередньо відбулась спільна нарада членів студентської ради та адміністрації коледжу на чолі з директором Михайлом Фаліштинський та заступником головного лікаря обласної станції переливання крові Валерієм Неживенком, — розповідає заступниця директора з виховної роботи Світлана Онофрійчук.

Метою акції була допомога воїнам АТО від студентів та працівників коледжу, а також людям, яким необхідна донорська допомога.

— Студентам відомо про певний дефіцит крові в лікувальних закладах міста та області: військовому шпиталі, онкодиспансері, дитячій лікарні. Тому молодь, яка має можливість і бажання допомогти іншим людям, повинна проявити свою активну позицію. Здача крові — це важливий крок кожного для збереження життя іншої людини, — пояснює голова студради Богдан Лісовий.Працівники Вінницького обласного центру крові поставили в коледжі два ліжка та створили всі умови для здачі крові. Кожен студент отримав 90 гривень, додатковий вихідний, один бал до стипендії, гарячий чай з бутербродом.Для здачі крові записалось 54 студенти, але з поважних причин лікарі допустили лише 38. Разом зі студентами здавати кров вирішили викладачі.— Багато студентів здавали кров вперше, але стверджують, що не боялись, — каже викладачка Світлана Онуфрійчук. — Деякі зі студентів вкотре здавали кров, але в одного запаморочилась голова, швидше за все, через те, що він різко піднявся. Лікарі надали швидку допомогу й хлопець, жартуючи, що він спортсмен і все добре, пішов пити чай. Під час проведення здачі крові до нас також долучився голова всеукраїнської асоціації «Народи світу за мир» Броніслав Олійник. Він підбадьорював студентів словами підтримки та допоміг налагодити співпрацю з обласним центром служби переливання крові.

Авторка: Соломія Романова
Фото надані Світланою Онуфрійчук

Схожі матеріали (за тегом)