«Спілкування та тепло — набагато цінніші куплених цукерок», — засновниця академії волонтеріату

Ідея створення «Студентської академії волонтеріату» з’явилась у грудні 2019 року в Марини Януш, яка на той момент щойно обійняла посаду першої заступниці голови студентської ради Вінниччини. Про свої перемоги та перші кроки у волонтерстві дівчина розповіла журналістці Vin-people.

— Я завжди намагалася бути активною дівчиною — і в учнівські часи, і пізніше — у студентські, — розповідає Марина Януш. — Через наполегливість, працелюбність і бажання бути корисною соціуму я потрапила до студентської ради Вінниччини. Щодня спілкуючись з молоддю, реалізовуючи соціальні проєкти та благодійні ініціативи, я помітила, що на Вінниччині є велика кількість активної молоді, яка бажає змін. Проте СРВ має певні обмеження по вступу (максимум два представники від закладу вищої освіти, лише денна форма навчання). Тому в мене й виникла ідея створити організацію, яка не буде мати обмежень та яка об’єднає навколо себе всіх активних волонтерів області.

13 лютого 2019 року в МЦ «Квадрат» відбулася презентація «Студентської академії волонтеріату», на яку завітало понад 60 молодих людей.

— Уже наступного дня після відкриття академії до нас звернулись з проханням допомоги сім’ї Монастирських. Саме Мілана Монастирська — дворічна дівчинка, яка хворіє на нейробластому четвертої стадії, об’єднала навколо себе команду людей, які за два тижні організували благодійний фестиваль «Місце щасливих дітей», — згадує Марина Януш. — Сам фестиваль став улюбленим проєктом академії та повторився вже в серпні місяці, де ми збирали кошти Сашкові Дозорцю — 13-річному хлопчику, який потребував швидкої трансплантації печінки. Взагалі фестиваль «Місце щасливих дітей» являє собою сімейний формат заходу, більш ніж десять різних творчих та спортивних майстер-класів, концерт та кіно під відкритим небом.Благодійність — це не єдина складова роботи «Студентської академії волонтеріату». Основними напрямами діяльності організації є сприяння популяризації волонтерської діяльності, сприяння в підтримці та соціалізації дітей-сиріт; сприяння в проведенні заходів та підтримці людей поважного віку, сприяння в зборі коштів на лікування для важкохворих людей, сприяння відтворенню природних ресурсів, екології, збереженню та поліпшенню стану довкілля.

— Головне завдання академії — це об`єднання волонтерів зі всієї області та популяризація ними волонтерського руху, — ділиться думками Марина. — Зараз команда академії налічує близько 50 активних представників, які навчаються в різних ЗВО та живуть у різних містечках і селах, проте разом ми — сильна та потужна команда. Представники академії неодноразово відвідували дитячі будинки та пансіонати для людей поважного віку з концертною програмою, майстер-класами. Просто спілкуючись, даруємо своє тепло. Головне в таких поїздках — це розуміння того, що спілкування та тепло — набагато цінніші куплених цукерок чи печива!

У «Студентській академії волонтеріату» також є проєкт з популяризації читання. Члени академії відвідували сільські школи, віддалені від Вінниці, і дарували їм нові книги в бібліотеки та проводили лекції з академічної доброчесності. Завозили також книги в дитячі будинки.

— Хочу розповісти про ще одну подію в скарбничці досягнень «Студентської академії волонтеріату». 27 жовтня 2019 року відбувся Vinnytsia Fantasy Fest, який мав дві мети: популяризацію читання, особливо в жанрі фантастики, і збір коштів Мілані Монастирській, — каже Марина Януш. — Фестиваль мав локацію «книжкова барахолка», було продано майже сотню книг. На наш фестиваль завітали як молодь, так і сім’ї з маленькими дітками й також дорослі люди. Завдяки барахолці та виготовленню (і продажу) екосумок зібрали 6006 гривень.

 

Учасників «Студентської академії волонтеріату» хвилюють питання з усіх сфер суспільного життя Вінниччини. Наприклад, вони долучались до всеукраїнського проєкту «Місто професій». Для маленьких діток була встановлена локація, на якій члени академії показували й пояснювали, що таке волонтерство.

— Ми показували як сортувати сміття, допомагати тваринкам та багато чого іншого. Дуже хотілося зацікавити діток і допомогти прищепити любов до добрих справ ще з маленького віку, — розповідає Марина. — Також цього літа ми мали нагоду волонтерити на більш ніж п’яти всеукраїнських проєктах для молоді, кожен з яких об’єднував понад сотню молодих людей. Найбільше я люблю свою «Студентську академію волонтеріату» за те, що кожен з цієї команди небайдужий і щодня прагне зробити наш (я не кажу — у величезних масштабах), наш вінницький світ кращим!

 
Авторка: Вероніка Ганай

Фото взяті із сайту vinsc.com.ua