«Танець – це як похід до психолога, де можна про наболіле «виговоритися» тілом», — вінницька балерина

Молода хореографиня Ірина Черкес танцює, скільки себе пам’ятає. Зростаючи, дівчина зрозуміла, що це видовищне захоплення просто зобов’язана перетворити у справу всього життя. Що й, власне, зробила. Тепер, каже, щодня відчуває себе щасливою, бо живе рухом, танцем, емоцією. А ще додає, що танець — це не тільки красиво, а й дуже корисно. З талановитою вінничанкою поспілкувалася кореспондентка Vin-people.

— Танцювала я змалечку, як, мабуть, і більшість у цьому світі. Просто в мене затягнулось це надовше, адже я зрозуміла, що це справа всього мого життя. Я щаслива, що я це зрозуміла з дитинства й вперто стояла на тому, щоб бути хореографом. Танець, а особливо, коли я імпровізую, це як похід до психолога, коли можна про наболіле «виговоритися» тілом, — розповідає Ірина Черкес. — Водночас танець — це ще й дуже корисно, особливо, для фізичного та психологічного здоров’я. Я лише танцюю, не відвідую спортзал, але тіло в мене у формі й підкачане, оскільки танець дає чудову фізичну форму й зникають болі в суглобах та м’язах! Так, звісно, бувають сильні болі, крепатура, але ті, хто навчились терпіти біль при фізичних навантаженнях та розтяжці, легше переживають проблеми в житті.

Після успішного завершення навчання у Вінницькому училищі (тепер — коледжі — ред.) культури і мистецтв ім. Леонтовича (хореографічний відділ) юна танцівниця Ірина Черкес отримала місце артистки балету у Вінницькій обласній філармонії. Однак вирішила продовжувати розвиватися, відкривати для себе нові танцювальні стилі, знаходити той вид, в якому відчуватиме себе, як риба у воді.

— Щодня працюючи над собою, над технікою, я, здається, самою шкірою відчула, що contemporary — це цілком і повністю мій танець. Це щораз можливість «розповісти» нову історію, передати іншу емоцію, «оголити» внутрішню себе. Цей танцювальний стиль частіше сам керує мною, а не я ним. Наразі я працюю в танцювальній студії, де викладаю сучасну хореографію. Завдяки тому, що я обожнюю танцювати, я й почала викладати, аби поділитися своїм вмінням з іншими, передати любов до мови тіла тим, хто цього потребує так, як я. Найбільше мене надихають якраз мої учні, їхні успіхи, їхнє захоплення нашими заняттями… Але скажу, що у викладацькій роботі мало вміти танцювати, потрібно знати психологію кожної людини, адже підхід та мотивація для кожного — своя!

І серед своїх вихованців, і серед друзів та знайомих Ірина Черкес пропагує мистецтво стретчингу. Каже, що розтяжка й гнучкість — це те, що додає кожній жінці впевненості, ніжності, грації, та й самої жіночності зокрема. А ще — допомагає позбутися різного роду болю.

— Відколи сама досягла результатів, завжди кажу, що стретчинг був, є і буде завжди корисним. Ви відчуваєте своє тіло живим і свіжим, а не дряхлим та закинутим, — зазначає дівчина. — Тіло ж як і розум: про нього завжди потрібно дбати. Стретчинг витягує ваші ніжки та тіло, ви стаєте жіночнішими, у вас з’являється гарна постава, гнучка спина, змінюється навіть ходьба. Шпагат стає підвладним вам і, погодьтеся, це красиво.

Однак, як кажуть, «не красою єдиною». Ірина Черкес акцентує увагу на тому, що завдяки стретчингу також покращується кровообіг, зміцнюється імунітет, позбуваєтесь зажатих больових відчуттів у спині, шиї, плечах, суглобах. До того ж, стретчинг зменшує біль при критичних днях у дівчат та жінок.

Читачам Vin-people Ірина Черкес розповіла, як бореться з неприємним станом, коли потрапляє в тенета рутини.

— Я люблю гуляти пішки. Я ходжу по місту й дивлюсь на круті локації, де можна було б відзняти крутий танцювальний відеоролик. Якщо якась сподобається, у мене з‘являється образ, look і хореографія швидко придумується, — каже хореографиня. — Так ми знімали відео й біля арки перед входом у центральний міський парк, і на стадіоні, і навіть на парковці. Це особлива атмосфера. Такі ролики можна знімати в теплу пору року, бажано тоді, коли тільки розпочинається день, мало людей, напівпорожні вулиці, тільки ми та танець. Навіть не передам словами цієї магії… Взимку важче знімати, оскільки холодно. Але в такому разі нам локацією служать фотостудії або ж свої танцзали.

Ірина Черкес також є активною користувачкою соціальної мережі Instagram. Однак там вона не просто ділиться красивими фото та відео, а й намагається створювати корисні пости.

— Найбільше я пишу про мотивацію та віру в себе та свою справу, про внутрішній стержень та душевний спокій, — зазначає дівчина. — Іноді мені самій цього не вистачає і, перечитуючи свої ж пости, до мене повертається моє натхнення зі ще більшим ентузіазмом та запалом!

Авторка: Вероніка Ганай
Фото Ірини Черкас