Вінничанка Олена Присяжнюк про проект «Host Family»

З початку  2020 року у Вінниці  впроваджувалися ряд ініціатив на актуальні суспільні теми, для реалізації яких до Вінниці приїхали волонтери з Туреччини, Єгипту та Індії. Вони допомагали викладати англійську мову як для учнів вінницьких шкіл та університетів, так і для всіх охочих. Також вони охоче пізнавали українську культуру та традиції. Про цей цікавий досвід читачам Vin-people розповіла учасниця проєкту  «Host Family» Олена Присяжнюк.

Що таке AIESEC?

AIESEC – це найбільша молодіжна організація світу, яка була заснована ще у 1948 році студентам з 7 країн Європи для налагодження міжкультурних зв’язків у повоєнний період, яка сьогодні об’єднує понад 100 000 студентів із 126 країн світу. Проект надає можливість молоді з різних куточків світу розкрити та розвити свій лідерський потенціал задля внесення позитивного вкладу у суспільство. 

В Україні діє 18 представництв організації AIESEC у різних містах, у Вінниці – це активні студенти, які впроваджують нові корисно суспільні проекти:  мовні школи, лекції, дискусії, майстер-класи, клуби перегляду фільмів іноземною мовою тощо. Дані заходи покликані долати культурні бар’єри шляхом живого спілкування з іноземцями та підвищити рівень володіння англійською мовою.

AIESEC  - міжнародний майданчик для активної та свідомої молоді, долучитися до якого можна у трьох проектах: 

-           Global Volunteer – проект  волонтерських стажувань для молоді, що прагне змінити себе та світ. Щоб стати учасником даного проекту потрібно бути студентом, володіти англійською мовою на достатньому рівні, мати закордонний паспорт і бажання розвиватися, удосконалюватися. 

-           Global Talent  - проект кар’єрного старту у напрямку викладання, маркетингу та ІТ, що надає можливість пройти стажування за кордоном у дотичній до своєї професії діяльності. 

-           Global Entrepreneurs – проект розвитку та промоції стартапів для власників унікальних інноваційний ідей. 

  • В рамках одного із продуктів AIESEC існує проект «Global Volunteer», який двічі на рік залучає іноземців з різних куточків світу до України. Тому, я і мої діти вирішили стати приймаючою сім’ю «Host Family» для одного із волонтерів. Нам цікаво було познайомитись з геть іншими людьми, які кардинально відрізняються від українців своїм менталітетом, культурою, звичаями, кольором шкіри. Нашому щастю не було меж, оскільки серед волонтерів була дівчина із Індії - Юсра Ірфан, в темперамент та харизму якої ми закохалися  з першої хвилини знайомства. Проект волонтерських стажувань активно розпочався не лише для жительки столиці Індії міста Нью-Делі – але й для мене, моїх друзів, родини та просто знайомих, адже ми разом проводили багато часу, створювали ініціативи добрих справ, зустрічалися з представниками багатьох інших країн, допомагали облаштовувати локації інтернаціональних культурних заходів та волонтерити, – розповідає Олена. –Трохи згодом нашу інтернаціональну «родину» поповнив ще один волонтер, який прибув до Вінниці із Туреччини - Емін, і одразу став чудовим другом та улюбленцем моїх дітей.  Його доброта, людяність, позитив та терплячість швидко полюбилася усім вінничанам, яким пощастило з ним познайомитись. 

 

Проєкт «Global Volunteer» має забезпечити іноземному волонтеру житло на період проекту (6-8 тижнів) і мінімум одноразове харчування, а також постійну підтримку та персональний супровід одним із учасників команди AIESEC in Vunnitsia. Волонтер же знаходиться на самофінансуванні, тобто готує відповідні документи та приїздить в Україну за власні кошти. 

 

  • Понад усе мені щиро хотілося показати іноземцям справжню Україну – толерантну, колоритну, відкриту та доброзичливу країну, українців – як креативну та гостинну націю, свій дім – як цілий окремий світ для іноземного гостя, який він пізнає через спілкування з нами, моїми батьками, друзями, знайомими, – каже Олена.

Вінниця є досить толерантним європейським містом, тому волонтерів тут зустріли з відкритими обіймами і дружелюбним настроєм.

  • Ми знайомились із містом, цікавинками та відомими туристичними локаціями, їздили на екскурсію до Києва та Львова,  знайомилися з волонтерами інших громадських організацій, працювали у Центрі реабілітації «Гармонія», центрі розвитку «Орігамі», ми зустрічалися із дуже багатьма представниками країн світу, відвідали Всесвітній день Хіджабу, координаційну зустріч усіх волонтерів міста Вінниці. Також долучилися до організації фестивалю культур «Global Village» де волонтери презентували свої країни, страви, традиції. Зокрема, вінничани змогли познайомитись із традиціями таких країн як: Туреччина, Індія, Єгипет, Палестина, Йорданія, країни Африки та Сходу. Звісно, Україна дивувала та вражала іноземців виступами творчих колективів також, – ділиться спогадами Олена. – Таким чином, ми створили неформальний, єдиний культурний простір, щоб сповна відчути історичну та національну співдружність всіх цих країн, побачити запрошених волонтерів, прийняти участь у майстер-класах, послухати традиційні пісні та подивитися на танці інших країн, насолодитися національними смаколиками.

 

Волонтери поїхали до своїх країн зі сльозами і бажанням обов’язково повернутися в Україну.

–  Зізнаюся, що стільки добрих відгуків та вражень про мою країну, про українців, про свою родину я не чула за все своє життя. Я впевнено і переконано кажу усім, що  любов у міжнародних масштабах – це ні з чим незрівняні, щирі, незаплановані, але взаємні почуття та емоції, заради яких варто жити, – розповідає Олена Присяжнюк.

Автор: Соломія Романова

Фото: Олена Присяжнюк