Вінницька казкарка написала бестселер про космічні пригоди чорнобильського жабеняти

Вінницька дитяча письменниця Ольга Дужак торік видала унікальну дитячу пригодницьку книжку «Ква(ко)ролі світів» і тепер мріє, аби вона вийшла на міжнародний рівень. Для цього дівчина хоче створити мультик та запустити гру з героями свого твору. Про створення казок, плани на майбутнє та найголовніше — чи буде продовження пригодницького бестселера про космічні пригоди жабеняти — Ольга розповіла кореспондентці Vin-people.

— Народилась я у місті Вінниця. Тут навчалась у 15-й школі. Ще у шкільні роки вчителі часто підмічали, що я пишу дуже гарні твори. Завжди хвалили, поки в десятому класі одна з вчительок не сказала, що мій твір зовсім щось не те. Тоді я так на неї образилась, що до 20 років не написала жодного твору, — згадує Ольга. — Пізніше закінчила університет за освітою фінансист, так і влаштувалась на свою першу роботу. Там окрім фінансових звітів директор просив мене писати  спеціалізовані статті. У той момент я зрозуміла, що потрібно повертати у своє життя літературу.

Коли з’явився син, Ольга почала вигадувати йому казки на ніч. Маленькі кумедні історії хлопчик слухав залюбки та вимагав продовження. Коли читала сину казки, потроху поринала в чарівний світ пригод власних героїв.

— Казок маю багато. Дуже давно й плідно пишу. Саме цю пригодницьку сагу вирішила видати, бо найбільше над нею працювала. Майже два роки я писала текст і ще рік малювались ілюстрації, — розповідає казкарка. — «Ква(ко)ролі» — це одна велика казка, яка поділена на три частини. Вона про пригоди українського жабеняти Дрімка, який народився біля Чорнобиля й проживає поряд з Прип'яттю у жаб'ячому містечку. Усе життя він мріяв полетіти в космос, і тут його мрія здійснюється — він зустрічає космічну жабу з іншої планети, вони сідають у космічний корабель і летять по різних планетах у пошуках пригод.Спочатку Ольга планувала видавати книгу власним коштом, але пізніше вирішила спробувати отримати грант від Українського культурного фонду. Дівчина написала великий проєкт і подала заявку на участь. Серед робіт трьохсот учасників збірка Ольги опинилася на першому місці. Торік світ побачив її першу книгу.

— Мені пощастило взяти участь й отримати грантове фінансування у розмірі 475 тисяч гривень. У цю суму було включено не лише друк трьох тисяч примірників, а й сайт, участь у форумі видавців, наліпки та реклама. Ми провели величезну рекламну компанію з дуже крутою презентацією. А ще провели по школах та бібліотеках більш як 20 подій. Я намагалась нікому не відмовити й познайомити зі своєю книгою якомога більше читачів. Менш ніж за рік було роздано всі книги, видруковані за грантові кошти, — каже Ольга.Усі назви та імена авторці «нашіптували» жабки, які їй наснились ще декілька років тому, а одного з героїв навіть вигадав її син.

— Першим читачем, звісно, був мій маленький дев’ятирічний хлопчик — я спочатку розповідала й начитувала йому. Дивилась на його реакцію: якщо йому ставало нудно або щось не подобалось, я все переписувала заново. Трішки згодом  він мені навіть почав допомагати й придумав одного і герої, — говорить авторка книги.За весь час Ольга отримала тисячі відгуків і навіть власним коштом додрукувала ще кілька сотень примірників, адже на книжку є неймовірний попит. Її можна придбати через сайт або написавши Ользі у фейсбук.

— Часто отримую повідомлення з питанням, чи буде продовження книги. Я розумію, що людям хочеться його зараз, тому активно працюю над продовженням пригод цього невпинного жабеняти. Маю також у планах запустити мультик та комп’ютерну гру за мотивами книги, — каже Ольга.

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото надані Ольгою Дужак