«Не хвилюються лише самовпевнені дурні», — Юрій Квітень про роботу радіоведучим

Багато вінничан прокидаються зранку саме під радіохвилю «ТАКТ FM», де звучать сучасна українська музика, цікаві співрозмовники та багато корисної інформації. Але мало хто знає того, хто підбирає увесь цей захопливий та корисний контент для ефіру. Читачам Vin-people ведучий та програмний директор радіо Юрій Квітень розповів про свою улюблену справу. 

— Мій життєвий шлях, певно, як і шлях кожної людини, був досить цікавим, подекуди я б навіть сказав складним. Навчався я в педагогічному університеті, за освітою я вчитель математики, фізики та астрономії. Навчаючись, я постійно намагався реалізувати себе в суспільній діяльності: постійно долучався та організовував різноманітні заходи й весь час спілкувався з величезною кількістю людей, — розповідає Юрій Квітень. — Моя освіта — це не моє бажання, це більше бажання моїх батьків. Але після закінчення університету я навіть два роки пропрацював вчителем. Найбільше мене вразив досвід індивідуальних занять зі сонячною дитиною. Так гарно ми знайшли спільну мову, що коли я пішов нести службу в Збройних силах України, вона більше не хотіла підпускати до себе інших вчителів. Скажу відверто, що дуже заздрю людям, які з дитинства знають, чим вони хотіли б займатись у майбутньому, адже я знаходився в постійному пошуку себе. У свій час були різні чинники, які вимагали йти тією чи іншою дорогою.

Після армії Юрій більше не повертався до вчителювання. Хоча те, чим займається зараз, називає дуже близьким до отриманої професії, адже вчитель — це так само як і ведучий публічна людина.

— Хоча народився я не у Вінниці, сміливо називаю себе вінничанином, адже живу я тут досить давно. Мій шлях тут почався з бізнесу — я був власником невеличкого магазинчика. Я давав рекламу на радіо й познайомився з рекламним агентом, яка розповіла своєму редактору про мене. Саме тоді набирався колектив для нового радіо й мені запропонували тоді спробувати себе. Я спробував і мені це сподобалось, навіть став програмним директором, — згадує Квітень. — «ОК FM» у той час лунало скрізь і мало багато слухачів, але власник вирішив закрити радіохвилю. Тоді я був у пошуку й знову ж таки завдяки щасливому випадку опинився на радіо «ТАКТ».

Радіо «ТАКТ» — це єдина приватна, некомерційна радіохвиля, сигнал якої поширюється не лише на Вінницю, але й на деякі райони області, залежно від ландшафту та віддаленості.

— Сьогодні я вже працюю програмним директором досить популярного, на мою думку, радіо, цільовою аудиторією якого є небайдужі вінничани. Слухає значна кількість молодих людей і переважно проукраїнська україномовна аудиторія. Я думав, що найбільше нас слухають саме чоловіки, але з появою соціальних мереж я помічаю, що нас слухає величезна кількість жінок. Моя політика на радіо — щоб кожної миті було цікаво, — говорить Юрій.

Радіо «ТАКТ» транслює багато української музики, так званого сучасного українського року. Нарівні з іноземними зірками лунають і місцеві гурти, для яких ця хвиля може стати поштовхом у майбутньому.

— Ми намагаємось запровадити унікальний музичний формат для вінничан, який на сьогодні є дійсно конкурентним навіть з деякими всеукраїнськими радіохвилями. Ми намагаємось дати людям максимум пісень, які їм цікаві, — наголошує Квітень.

Часто на ефіри на радіо «ТАКТ» приходять відомі українці: різноманітні зірки, спортсмени, поети та письменники. Юрій вміє читати та відкривати для себе кожного зі своїх гостей. Він навіть каже, що вражений тим, як відрізняється людина від проєкту, який з неї зробили її продюсери. Він бачить у кожній людині справжній всесвіт.

— Не хвилюються лише самовпевнені дурні. Незважаючи на те, що я вже багато років працюю ведучим, я постійно працюю над своїм самовдосконаленням, адже я чудово розумію, що кожен ефір — це окрема історія, окрема підготовка, — розповідає Юрій Квітень. — Зрозуміло, що я вже маю досвід і я знаю, як правильно вийти з тієї чи іншої ситуації. Але критичність — це ознака правильного шляху. Коли виникають ляпи, я відчуваю сором. Мені цікаве спілкування з кожною людиною і я хочу, у першу чергу, донести слухачам справжність людини, з якою я проводжу інтерв’ю.

Радіохвилю «ТАКТ FM» можна послухати на хвилях 103.7FM або онлайн, а ефіри подивитися на сторінці Юрія Квітня в соціальній мережі.

Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото авторки