Барчанин приймає замовлення на музичні твори з Казахстану та Білорусі

У місті Бар, що на Вінниччині, звукорежисер-самоучка відкрив студію звукозапису, в якій кожен може лунати на рівні з відомими зірками. Як йому це вдалося та як створюються справжні хіти Олександр Дєдов розповів кореспондентці Vin-people.

— Усе своє життя я любив музику, але, на жаль, можливості відвідувати музичну школу в мене не було, — говорить чоловік. — Маючи велике бажання пов’язати своє життя з музикою, я вирішив вступити в Тульчинське музичне училище. Щоб стати його студентом, я ноти вивчив за три місяці. Навіть був в училищі найпершим випускником по класу гітари.

Коли Олександра відправили після навчання працювати до Бара, він разом зі знайомими заснував музичний гурт «Аккад», який свого часу був дуже популярним. Разом з цим колективом Олександр об’їздив всю Україну й навіть виступав на Майдані з Олександром Пономарьовим і гуртом «Тартак».

— Той музичний досвід був дійсно незабутнім, — зазначає музикант. — У нас навіть було багато шанувальників, адже на той час україномовної  музики було дуже мало, а ми виконували дуже гарні тексти в стилі поп-рок. Але, на жаль, так трапилось, що група розпалась. Але бажання грати залишилось, тож зараз я частенько виступаю разом з друзями.

Першу свою студію звукозапису Олександр відрив у місцевому будинку культури, де 15 років працював звукооператором.— Виникла вона тому, що була в ній необхідність, — вважає чоловік. — Я працював у будинку культури звукооператором і постійно треба було то поставити фонограму, то обрізати текст чи мелодію переписати. І десь у 2009 році я «загорівся» створенням першої в місті студії звукозапису. З обладнання спочатку купили просто цифровий магнітофон з мікрофоном, але там не було ніякого редагування. Таке собі караоке, що записує. Тоді вирішив купити ноутбук і звукову карту — найдешевше, що було на ринку. Пізніше докупив декілька мікрофонів та почав активно вчитися. Зараз, звісно, в інтернеті дуже багато є відеоуроків, а от тоді їх майже не було. Трішки я знаходив таких, які можна було подивитись, але уривками. Також я знайшов багато літератури фахової, тож читав, дивився та освоював цю справу. Мені пощастило, я маю друга, який на той час працював на студії звукозапису. Я на вихідних їздив до нього вчитися хоча б початкових навичок.

Пізніше Олександр вирішив розвивати свою справу: закупив якіснішу техніку, обладнав кімнати для звукозапису й вже навіть придумав назву — Bard.— З усмішкою згадую, як все тільки починалось. Студія з професійним обладнанням дуже швидко стала набувати популярності серед містян. Завдяки хорошим мікрофонам я маю можливість записувати гурти, тож моїми частими гостями були саме вони, — згадує музикант. — Наш місцевий ансамбль навіть записував тоді в мене цілий диск. Також був період, коли на піку популярності був реп. Усі хлопці, від найменшого школяра до дорослого дядька, хотіли зачитати вірші під музику. Певно, десь тоді я зрозумів, що хочу розвиватись і весь свій час приділяти улюбленій справі.

Два роки тому Олександр обладнав свою власну студію в підвалі міської ради. Він зробив мегасучасну звукоізоляцію, закупив техніку та музичні інструменти.— Із сьогоднішнім розвитком інтернету, звісно, стало легше, — каже власник студії. — Люди дуже рідко записують музику. Шукають собі потрібну мелодію в інтернеті, приносять текст і наспівують його. Далі вже моя робота: я його підчищаю, забираю всі зайві звуки, дихання, доводжу до ідеалу звук. Як правило, людям дуже подобається. Часто люди говорять, що не люблять свій голос у записі, але коли слухають свої пісні після професійної обробки, завжди приємно дивуються. У наш час навіть людина, яка не вміє співати, може звучати досить гарно. Головне, мати настрій та впевненість.У студії Олександра можуть зробити найрізноманітніше замовлення — від привітання з днем народження до пісень, адресованих коханці чоловіка. Замовлення виконують дуже швидко —  від одного до п’яти днів.

— Останнім часом маємо багато замовлень з колегою Євгенією Кузнєцовою з Казахстану та Білорусі. Ми придумали такі музичні привітання або побажання, які абсолютно кожен може замовити, — усміхаючись, каже чоловік. — До нас присилають історію свого знайомства й пісню, яка подобається. Євгенія пише текст під цю музику й усе це начитує або наспівує. Які тільки не були в нас замовлення: і про геїв, і лесбійок, і коханців, і коханок. Це такий крутий досвід, але ми сміливо можемо говорити, що в нас у студії співають усі та про все.


Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото авторки