Вінницька художниця створює «казкові» портрети

Попри свій юний вік вінничанка Анна Борачук уже є досить відомою художницею в Україні та за її межами. Дівчина малює картини у власному «казковому» стилі, відкрила власну художню студію, допомагає дітям, розписує одяг та популяризує роботи творчої української молоді за кордоном. Про свою роботу та секрети успіху художниця поділилась з журналісткою Vin-people.

— Народилась я у Вінниці, у сім’ї, де кожен — творча особистість. Мама у мене викладач, батько малює захопливі картини, ілюструє книги та робить меблі на замовлення, старша сестра також малює. Тому намалювати щось для мене ніколи не було проблемою, — розповідає художниця. — Ще зі школи мої дитячі малюнки займали перші місця на виставках, а на уроках малювання до мене була черга з однокласників, яким я малювала домашнє завдання. Після закінчення дев’ятого класу я думала, що художник — це, швидше, мій стан душі, а в дорослому житті потрібно заробляти кошти. Тому вступила в політехнічний коледж на організатора виробництва. Після коледжу я розуміла, що все ж хочу поєднати своє життя з творчістю, але вступила в аграрний університет. Провчившись рік, забрала документи й перевелась до іншого вишу, де опанувала професію дизайнера.Коли Анна навчалась, її красу помітили вінницькі дизайнери, і почали їй пропонувати стати обличчям їхніх колекцій. Пізніше дівчина поїхала працювати моделлю закордон.

— Навчаючись та працюючи моделлю, я також постійно працювала в майстерні свого батька. Уже з 16 років приймала замовлення від людей, які хотіли намалювати портрет на подарунок чи зобразити якийсь пейзаж чи картину для певних тематичних заходів, — розповідає дівчина. — Я бралась за все, тому що це мені було цікаво і я розуміла, що потрібно «набивати руку», якщо я в майбутньому хочу поєднати з цим життя. Перші кілька років всі замовлення робила безкоштовно. Майже ніколи я не боялась ніякої творчої роботи. Спокійно сьогодні можу розмалювати магазин дитячого одягу, а завтра — пивбар. Також останнім часом модно стало розмальовувати одяг, що мені дуже полюбилося. Багато вінничанок приходять до мене з найрізноманітнішими творчими замовленнями. Правда, найчастіше замовляють курточки з портретними малюнками.
Уже понад рік у самісінькому центрі Вінниці функціонує художня студія Mona art Hab, яку Анна відкрила разом зі своєю подружкою Мариною Завальнюк. Студія сподобалась вінничанам, тож учнів не бракує. Деякі з них після року навчання навіть встигли провести власні художні виставки.

— По життю ніколи не любила викладання, адже я не дуже люблю великі скупчення людей, мені більше підходить тиша та спокій, — каже Анна. — Але кілька років тому моя знайома запропонувала мені провести безкоштовні майстер-класи в міській бібліотеці. Там я пропрацювала понад рік. Пізніше мене запросили працювати в приватну школу, де я отримала величезний досвід спілкування й викладацької роботи. Пропрацювавши там півтора року, я зрозуміла, що потрібно рухатись далі. Мені пощастило — я зустріла Маринку, яка також перейнялась моєю ідеєю, і ми спільними зусиллями вирішили відкрити нашу студію. Зараз я вже добре навчилась працювати з людьми й знаходити «саме той ключик» до творчих талантів кожного з учнів, які до мене приходять. І так, дійсно, навіть ті, хто кажуть, що не вміють малювати, завжди задоволені йдуть після наших занять. Мені здається, це найвища нагорода для викладача.

Студія Mona art Hab дійсно нагадує маленьку казкову країну з витесаними з дерева стільчиками, романтичними, а подекуди й химерними картинами. Там пахне фарбою, лаками, але найцікавіше, що всі стіни й мольберти завішані картинами Анни, Марини та їхніх учнів.— Я можу намалювати, без перебільшення, усе, що мене попросять. Але найбільше я люблю створювати певні портретні образи, які виринають у моїй голові. Я можу годинами їх деталізувати. Це, можна сказати, моя певна «родзинка». Те авторське, що я не зустрічала ще ні в кого, — зазначає Анна.Дівчина часто бере участь у різноманітних всеукраїнських виставках, нещодавно навіть з українськими художниками їздила на навчання до Мюнхена. Чаклує над своїми картинами та мріє колись, що її малюнки стануть ілюстраціями якоїсь казки.


Авторка: Мирослава Слободянюк
Фото: Альона Кулизька